Išskyrėme kriterijus į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį nusprendusiems įsigyti lygintuvą:

LYGINTUVO PADAS. Jis tiesiogiai kontaktuoja su audiniais, todėl nuo kokybės priklauso ir paties lyginimo efektyvumas. Lygintuvų padus galima skirstyti į keturias rūšis:

  • Aliuminius – tokį paviršių turi paprasčiausi ir pigiausi lygintuvai. Jie gerai perduoda šilumą, greitai įkaista ir atvėsta, yra lengvas, tačiau sunkiai valomi, lengvai susibraižo ir sunkiai slysta rūbo paviršiumi.
  • Keraminius – jų paviršiai nelipnus, gerai slysta ir valosi, puikiai saugo nuo pridegimo, bet nepamirškite, jog ši medžiaga yra labai trapi, tad vienas neatsargus stuktelėjimas gali reikšti, jog jums teks pirkti naują lygintuvą.
  • Nerūdijančio plieno – ilgaamžiškesnis pasirinkimas, nors ir gerai slysta ir sunku smarkiai pažeisti, tačiau ir jie linkę braižytis, bei yra sunkesni nei aliumininiai, tad gerai spaudžia audinį.
  • Nelimpančiomis dangomis (pavyzdžiui, teflonu) – jie lengvai slysta medžiagos paviršiumi, taip pat juos lengva valyti ir prižiūrėti, nedūžta taip lengvai, bet įbrėžti yra paprasčiau negu bet kurią kitą medžiagą.

GALIA. Kuo didesnė galia, tuo padas greičiau įkais ir mažiau bus sunaudota elektros energijos, taip pat efektyviau generuos garų srautą. Reikėtų pasidomėti, kiek reguliuojamų galingumo pozicijų lygintuvas turi.

GARŲ SRAUTAS. Garai palengvina susiglamžiusių rūbų lyginimą, tad kuo lygintuvas galingesnis, tuo greičiau išeina garas. Nepamirškite, jog kuo daugiau skylučių pado paviršiuje ir plačiau jos pasiskirsčiusios, tuo geriau ir tolygiau bus drėkinamas audinys. Bei atkreipkite dėmesį į: garo intensyvumo reguliavimą, papildomo garo purškimą, apsaugą nuo lašėjimo ir garo išjungimą.

TALPA VANDENIUI. Kuo didesnė, tuo ilgiau galite lyginti garu.Vandens talpą verta pasirinkti pagal poreikius, nes siekiant prailginti lygintuvo tarnavimo laiką, po lyginimo rekomenduojama talpoje likusį vandenį išpilti. Kai kurie modeliai yra su permatoma vandens talpa – taip patogiau sekti vandens lygį arba turi nuimamas vandens talpas, tad norint ją papildyti lyginimo metu, lygintuvo išjungti nereikia.

FORMA. Kiekvienas turi savo reikalavimus, tad prieš perkant reikia įsitikinti, jog lygintuvo svoris – tinkamas, rankena patogi.

PADO GALIUKO FORMA. Plonas ir smailus pado galiukas garantuoja kokybiškesnį lyginimo procesą: lengviau išlyginsite drabužio vietas aplink sagas, ties užtrauktuku, taip pat apykakles ir rankogalius.

LAIDAS. Laido ilgis gali apriboti lyginimo laisvę, norint to išvengti, galima rinktis lygintuvą be laido (žinoma, tuomet jis kais tik padėtas ant specialaus padėklo; tai lyginimą gali apsunkinti) arba ilgis turėtų siekti bent 2,5 m. Laidas turėtų būti lankstus, o prie korpuso apjuostas specialia apsaugine jungtimi. Yra modelių, kuriuose laidas automatiškai sutraukiamas į lygintuvo korpusą arba gali sukti 360 laipsnių kampu.

PRIEŽIŪRA. Lygintuvų priešas – kalkės, tad norint kuo ilgiau džiaugtis kokybišku lyginimu, būtina rinktis lygintuvą, kuris turi išsivalymo nuo kalkių funkciją, bei lyginant būtinai naudokite švarų, filtruotą arba virintą vandenį. Taip pat laikas nuo laiko lygintuvą vertėtų išvalyti taip, kaip nurodyta gamintojo instrukcijoje

AUTOMATINIS IŠJUNGIMAS. Šio privalumo dėka nejudinamas lygintuvas automatiškai išsijungia po 7-8 minučių, o jei paliksite gulsčią, turėtų išsijungti po 30 sekundžių. Žinoma, šis laikas gali skirtis priklausomai nuo modelio.