Virtuvinis kombainas – nepamainomas pagalbininkas kiekvienoje virtuvėje, juk tai daug kitų prietaisų viename, tad kaip išsirinkti tinkamiausią..  Renkantis konkretų modelį, greičiausiai lyginsite kelis panašius įrenginius, tad siūlome atkreipti dėmesį į šiuos dalykus:

  • Galingumas. Rekomenduojama rinktis bent 700W galingumo kombainą, nes kitu atveju prietaisas gali susidurti su problemomis kaip kietos tešlos minkymu ar mėsos malimu. Galingesni įrenginiai – brangesni, bet dažniausiai turi kelis darbo greičius, tad nekils bėdų ir su mažiau galingumo reikalaujančiais darbais.
  • Išmatavimai. Prieš perkant reikėtų išsimatuoti laikymui skirtą vietą, nes kombainas sveria gan nemažai, tad jį dėti į sunkiai prieinamą vietą nerekomenduojama. Kasdieniam naudojimui labiau tinka gana kompaktiški, išskyrus tuos atvejus, jei maistas yra gaminamas dideliam žmonių skaičiui.
  • Priedai. Jei perkate įrenginį, pagalvokite ar tie priedai yra būtini, ar jų tik galbūt kažkada prireiks, nes juk papildomos galimybės neretai lemia ir aukštesnę prietaisų kainą.
  • Valymas. Daugumą virtuvinių kombainų dalių galima plauti indaplovėje, išskyrus pjaustymo peilius, todėl verta pasidomėti, kaip yra valomi virtuviniai kombainai. Vis dėlto, geriausia rinktis tokį įrenginį, kuris turėtų kuo mažiau dalių – jį išrinkti ir sudėti bus lengviau.
  • Pjaustymo peiliai. Jie turi būti pakankamai tvirti ir ilgaamžiai, tad rekomenduotina, kad peiliai būtų pagaminti iš nerūdijančio plieno.
  • Indas. Siūlome rinktis nedūžtamą maišytuvo indą, tačiau ilgainiui gali prisigerti maisto kvapų, o stikliniai – mažiau susibraižo, tačiau gali sudužti. Taip pat naudinga, jei jis neturi metalinių dalių, nes prireikus maistą kartu su indu galėsite dėti tiesiai į mikrobangų krosnelę.
  • Talpa. Vertėtų pasvarstyti, kokiam žmonių skaičiui dažniausiai bus ruošiamas maistas. Jei virtuvinis kombainas bus naudojamas keliems asmenims, tikrai nebus reikalingas didelės talpos indas, tačiau, jei maistą gaminsite didelei žmonių grupei, žinoma, rekomenduojame didesnės talpos virtuvinį kombainą, nes tai sutaupys laiko.
  • Funkcijos. Virtuvinis kombainas gali atlikti įvairias funkcijas – tarkavimo, smulkinimo, maišymo, plakimo, taip pat gali turėti ir mėsmalės, plaktuko ir sulčiaspaudės funkcijas. Žinoma, kuo įrenginys turi daugiau funkcijų, tuo didesnė ir kaina, todėl prieš perkant pagalvokite ar visos funkcijos bus naudojamos ir reikalingos.
  • Saugumas. Rinkdamiesi atsižvelkite ar kombainas turi apsaugą nuo perkaitimo arba nuo atsitiktinio įjungimo.

Taigi, virtuvinių kombainų gamintojų yra tikrai ne mažai, todėl siūlome įvertinti gamintojus – internete galite rasti tikrai nemažai atsiliepimų bei rekomendacijų, ir tai galės padėti pasirinkti tinkamą virtuvės techniką.