Nešiojamieji kompiuteriai – patogesnė ir praktiškesnė stacionaraus kompiuterio alternatyva – puikiai tinka ne tik naršymui internete, bendravimui socialiniuose tinklapiuose, bet ir darbui su aukščiausio lygio programomis ar net žaidimams. Taigi, pirmiausia, ką turite padaryti, tai apsispręsti, kokiu tikslu pirksite nešiojamą kompiuterį: mokslams, darbui ar pramogoms. O tada atsižvelkite ir į svarbiausius šio prietaiso parametrus:

  1. Ekrano raiška. Kuo didesnė raiška, tuo reiškia bus geresnė vaizdo kokybė. Jei kompiuterį naudosite darbui, tuomet užtenka HD ekrano raiškos (1368×768 px), žaidimams reikėtų ne žemesnės negu Full HD ekrano raiškos (1920×1080 px).
  2. Ekrano savybės. Nešiojamų kompiuterių ekranų dydžiai vyrauja maždaug nuo 11 iki 19 colių. Tačiau reikia žinoti, kad didesnis ekranas lemia didesnį įrenginio dydį ir energijos sąnaudas.
  3. Ekranų tipai. Daugelyje yra LED apšvietimas, kuris lemia ryškių spalvų perteikimą neeikvojant baterijos. Ekranai su blizgia apdaila užtikrina turtingesnes spalvas, matiniai – pasižymi mažesniais atspindžiais, kas labai svarbu jei kompiuteriu dažnai naudositės lauke ar šalia lango. O jei planuojate įsigyti kompiuterį filmų žiūrėjimui, rinkitės IPS ekraną, platesniems matymo kampams. TFT ekranai dažniau naudojami pigesniuose modeliuose.
  4. Vaizdo plokštė (GPU). Už tai, ką matote monitoriuje yra atsakinga vaizdo plokštė, kuri yra dviejų rūšių – integruota yra mažesnio galingumo ir tinkama darbui su eilinėmis programomis, žaisti nesudėtingus žaidimus bei žiūrėti filmus. Diskrečioji (įdėta kaip atskira kompiuterio dalis) – skirta žaidimams, tik tuomet vaizdo plokštė turėtų turėti bent 1 GB atminties.
  5. Procesorius (CPU). Kartu su darbine atmintimi procesoriaus galia lemia, kokio sudėtingumo programinė įranga gali sklandžiai veikti nešiojamame kompiuteryje, kiek programų vienu metu galite paleisti ir kaip sparčiai jos veiks. Svarbu, kad procesorius būtų pagamintas naudojant naujausią architektūrą.
  6. Operatyvioji atmintis (RAM). Nuo jos dydžio priklauso, kaip greitai veiks programos, su kuriomis yra dirbama vienu metu. Dauguma nešiojamų kompiuterių pasižymi 4 – 8 GB iš anksto įdiegta RAM atmintimi ir kai kurie turi iki 32 GB. Minimali pagrindiniam darbui su kompiuteriu yra būtina 2 GB atmintis, labiau reiklesniems uždaviniams rekomenduojama 6 GB RAM. Jei manote, kad jums gali vėliau prireikti daugiau darbinės atminties, rinkitės tokį nešiojamo kompiuterio modelį, kuris pasižymi RAM išplėtimo galimybe. Taip pat prie RAM yra prirašomi ir kiti sutrumpinimai, apie kuriuos verta žinoti, jog DDR3 yra geriau už DDR2, o kuo didesnis skaičius prie MHz, tuo geriau.
  7. Vidinė saugykla. Didelė kietojo disko talpa leidžia saugoti daugiau duomenų. Populiariausios dviejų tipų atmintinės saugyklos: Flasch atmintis (SSD) – lengvesnė, greitesnė, bet mažesnės talpos ir brangiau kainuoja arba magnetinis diskas (HDD) – kurie yra lėtesni, bet žymiai pigesni ir daug talpesni, tačiau jie reikšmingai padidina kompiuterio svorį ir storį bei lemia didesnį įrenginio įkaitimą ir triukšmą. Kita vertus, jei kompiuteryje pritrūks vietos – visuomet galėsite nusipirkti išorinį diską ir informaciją perkelti ten.
  8. Baterijos veikimo trukmė. Tarnavimo laikas priklauso ne tik nuo baterijos dydžio, bet ir nuo procesoriaus, ekrano, aušintuvų kiekio ir daugybės kitų kompiuterio patobulinimų. Turėkite omenyje, kad galingi nešiojami kompiuteriai žaidimams be elektros lizdo negalės veikti ilgiau, negu 4 valandas.
  9. Jungtys. Dauguma kompiuterių yra aprūpinti naujausiais bevielio jungiamumo standartais ir Bluetooth galimybėmis, todėl galėsite lengvai sinchronizuoti savo išmanųjį telefoną, garsiakalbius ir kitus portabilius įrenginius. Dažnai keliaujantiems žmonėms rekomenduojame rinktis nešiojamą kompiuterį, kuris pasižymi 3G / 4G LTE modemu, kuris leistų prisijungti prie tinklo net tais atvejais, kai nesate arti Wi-Fi taško.