Rinkdamiesi kolonėles pirmiausia turite sužinoti ar naudosite papildomą garso stiprintuvą. Jeigu taip, tai visų pirma ieškokite tokių kolonėlių, kurios tinkamai veiks su Jūsų turimu garso stiprintuvu. Taigi, perkant garso kolonėles yra ne vienas svarbus aspektas, į kurį reikia atsižvelgti:

Klausymosi aplinka:kolonėlių skleidžiamo garso kokybę gali įtakoti patalpa, kambario forma, konstrukcinės medžiagos ir net baldai, kurioje jas pastatysite. Todėl žinokite, kad kuo didesnis kambarys ar aukštesnės lubos, tuo galingesnių garso kolonėlių reikės, norint užpildyti kambarį garsu. Geriausia jas įkurti taip, jog tarp kolonėlių ir muzikos besiklausančių nebūtų jokių kliūčių – baldų, pertvarų ir pan. Arba rinkitės bevielę kolonėlę, kuri laisviau leidžia rinktis pastatymo vietą.

Galia: nurodo, kiek elektros energijos gali sunaudoti kiekviena kolonėlė jos nepažeidžiant. Gamintojai galią gali pateikti dviem būdais:

  • Nominali galia (RMS) – nurodo galią, kurią garsiakalbis gali gauti iš stiprintuvo visą naudojimo laiką be iškraipymo ir pažeidimo rizikos.
  • Maksimali galia (PMPO) – reiškia didžiausią elektros signalo galią, kurią garsiakalbis gali priimti per sekundės dalį. Kitaip sakant, nurodo kolonėlės be pažeidimo atlaikomą galios lygį.

Varža: paprastai stiprintuvų ir kolonėlių tariamoji varža siekia 4,8 arba 16 omų. Patariame rinktis kolonėles, kurių varža yra nurodyta prie stiprintuvo išvesties, nes tarpusavyje nesuderinti komponentai gali lemti prastą garso kokybę arba pažeisti vienas kitą.

Efektyvumas: kuo didesnis efektyvumas, tuo daugiau sukuriama akustinės galios. Namų sąlygomis pakanka 90 dB efektyvumo, o žemesnės vertės, svyruojančios maždaug 80 dB reikalauja daug galingesnio stiprintuvo.

Garsas: jeigu žadate muzikos klausytis pakankamai garsiai, būtinai atsižvelkite į tai kokio stiprumo garsą kolonėles skleidžia. Kuo didesnis decibelų skaičius tuo garsiau jos galės leisti muziką.

Signalo ir triukšmo santykis (SNR ir S/N): nurodo garso aiškumą ir kuo didesnis bus SNR santykis, tuo girdėsite aiškesnius skleidžiamus garsus.

Garsiakalbių skaičius: vienoje kolonoje gali būti keli garsiakalbiai, kuo jų yra daugiau, tuo kolona dirba platesniame dažnių diapazone, tačiau kiekis ne visada atspindi kokybę.

Medžiaga: patį geriausią ir kokybiškiausią garsą skleidžiantys įrenginiai turi medinį korpusą, nes mediena pasižymi unikaliomis savybėmis dėl kurių iš kolonėlių išeinantis garsas yra sodresnis ir kokybiškesnis. Žinoma, nebūtina investuoti į medinį korpusą, galite rinktis geresnės kokybės plastiką.

Dydis: verta apsvarstyti, ar patalpoje, kurioje ketinate įrengti garso kolonėles, yra pakankamai vietos. Tiesiog prisiminkite, kad ne visada reikėtų laikytis taisyklės – kuo didesnė, tuo geriau,

Papildomos funkcijos: kolonėlės gali turėti galimybę prisijungti įrenginius per Bluetooth, WiFi jungtį. Jei planuojate garso kolonėles naudoti lauke, geriausia rinktis nešiojamas, taip pat drėgmei, lietui atsparias.