Dulkių siurbliui, žinoma, alternatyvos nėra, tad skubant įsigyti naują, atsiranda ir pasirinkimo agonija, nes apie atskirų dulkių siurblių galimybes ir charakteristikas prirašyta daug, o ar žinote kokios kategorijos prietaiso Jums reikia? Apskritai, siurblį rekomenduojame rinktis atsižvelgiant į namų dydį bei grindų dangą. Tiek plytelėms, laminatui ar kiliminei dangai tinka skirtingos kategorijos siurbliai. Tad pabandykite išsiaiškinti, kuris Jums tinkamesnis:

  1. Populiariausi yra sausojo valymo dulkių siurbliai su medvilniniais ar popieriniais maišeliais. Tai yra pigiausi ir lengviausiai prižiūrimi įrenginiai visų kategorijų tarpe, be to jie sunaudoja mažiau energijos. Tačiau, popieriniai maišeliai kainuoja, todėl visada atsiras papildomų išlaidų, bei nekeičiant maišelių dulkės gali pradėti skleisti degėsių kvapą ir alergenus, kas sukelia kvėpavimo takų ligas.
  2. Brangesnei kategorijai priklauso drėgnojo valymo siurbliai. Tokie, valo vandens pagalba, esančiu rezervuare, kai siurblyje patenka dulkės ar purvas nusėda į vandenį. Tokiu būdu patogu prižiūrėti plyteles ir laminuotą grindų dangą, bei be nešvarumų dar pašalina mikrobus, bakterija, alergenus ir blogą kvapą. Tačiau, vis tik ši kategorija turi ir kelis trūkumus: nėra labai pigus, jų galingumas mažesnis, vandens pripildytas siurblys yra sunkus ir nepaslankus, po siurbimo įrenginį reikia išardyti, išvalyti ir išdžiovinti.
  3. Sudėtingesnė kategorija yra cikloniniai dulkių siurbliai. Jie išsiskiria specialia dulkių surinkimo talpykla ir pasižymi didesne įsiurbimo galia. Surinkti nešvarumai nusėda į skaidrų konteinerį, kuris yra tiesiog iškratomas. Ciklono technologijos principu sulaikoma apie 90% dulkių, tad šio tipo siurbliai tinka net alergiškiems žmonėms.
  4. Gariniai dulkių siurbliai yra pati ekologiškiausia kategorija. Jie puikiai tinka alergiškiems žmonėms, nes garų dėka sunaikina dulkių erkutes. Tokie siurbliai valo garų pagalba, kaitindami vandenį maždaug iki 90 laipsnių, tad nemažas pavojus nusiplikyti, todėl prieš pradedant darbą reikia palaukti, kol jis pasieks šią temperatūrą. Gariniai siurbliai yra brangūs, tačiau išvalo medžiagos paviršiaus “poras“, ko paprastas dulkių siurblys, be chemikalų pagalbos, negali padaryti.
  5. Verta paminėti ir pilnai automatizuotus siurblius. Pasirinkus šį įrenginį sutaupote laiko, nes jis siurbia savarankiškai. Automatizuotas siurblys orientuojasi ultragarso pagalba, taip nustatydamas atstumą iki daikto. Jis turi papildomą sluoksnį, kuris apsaugo nuo mechaninių pažeidimų. Tai ypač brangus įrenginys.
  6. Paskutinė siurblių kategorija yra nešiojamieji dulkių siurbliai, kurių pagrindinis privalumas būtų mobilumas ir mažas dydis, tačiau grindims valyti nelabai tinka, nes dažniausiai naudojami mašinų, baldų, išsiliejusių ar išpiltų medžiagų susiurbimui. Tokie įrenginiai nėra didelio galingumo, turi akumuliatorių.

Taip pat skaitykite: https://technikai.lt/2018/07/30/kokios-dulkiu-siurblio-savybes-yra-tikrai-svarbios/