Prasidėjus išmaniųjų telefonų erai, įkroviklis tapo kasdieniu atributu, be kurio gyvenimas neegzistuoja? Kaip žinote, šiuolaikinės baterijos sensta su kiekviena diena, tačiau kaip greitai tai nutinka – priklauso ir nuo mūsų pačių. Tad, šiandiena yra nemažai gudrybių, kurias žinant, telefono bateriją galima priversti išlikti gyvybinga ilgiau. Todėl žemiau pateikiame patarimus, kaip reikėtų elgtis, norint sutaupyti kuo daugiau energijos baterijoje:

 • Svarbiausias aspektas yra teisingas baterijos krovimas. Pirmiausia, nepatariame telefono krauti per naktį, nes būtent tokiu metu akumuliatorius būna paliktas ties 0% arba ant 100% ribos. Optimalus įkrovimo/iškrovimo lygis yra 40-80%, krauti bateriją geriausiai porą kartų per dieną. Taip pat rekomenduojame naudoti originalų kroviklį, o ne kinišką.
 • Nepalikite telefono dėkle, kol kraunate jį, nes baterija skleidžia šilumą, o dėklas trukdys aušinimui. Dėl tos pačios priežasties nerekomenduojame laikyti prietaisą po pagalve arba ilgesnį laiką aukštesnei temperatūroje nei 35°C.
 • Nepalikite išsikrovusios baterijos ilgesniam laikui. Jeigu planuojate nesinaudoti telefonu apie mėnesį ar dar ilgiau, prieš išjungiant jį, pakraukite bateriją iki 50%.
 • Būtent ekranas yra vienas iš daugiausiai reikalaujančių energijos, todėl, nesant būtinybei, nustatykite kaip įmanoma mažesnį ekrano ryškumą. Nors daugelis telefonų turi automatinį apšvietimo lygio reguliavimą, jis ne visada veikia efektyviai, todėl geriausiai jį valdyti rankiniu būdu.
 • Kartais telefono ekranas būna aktyvus be jokios priežasties, todėl rekomenduojame nustatyti kuo tinkamesnį ekrano išjungimo laiką. Nes net ir neilgas budėjimo laikas kartais gali būti kritinis, o tai galėtų padėti sutaupyti vieną kitą baterijos procentą.
 • Kad ir kokie gražūs būtų gyvi darbalaukio fonai, naudokite tamsų fono paveiksliuką, nes kai rodoma juoda spalva, pikseliai yra tiesiog išjungiami. Kai kurie telefonai turi ir specialų režimą, kuris visą nustatymų menių, pranešimų juostą, dalį aplikacijų vietoje šviesių spalvų ims naudoti juodą.
 • Kritiniu momentu, įjunkite taupymo režima, kurį turi didžioji dalis telefonų. Jį aktyvavus išjungiamos labiausiai energiją eikvojančios funkcijos, o fone veikti lieka tik pagrinidinės funkcijos. Dar kardinalesnis sprendimas – „skrydžio“ režimas, kuris išjungs absoliučiai visas funkcijas iki tol, kol jų vel prireiks.
 • Vienu metu daugybė atidarytų programėlių – gali naudoti nemažai telefono resursų ir baterijos energijos, todėl patartina konkrečiu metu naudoti tik reikalingas programėles. Tokia pati situacija galioja ir su GPS – jei šios funkcijos nenaudojate, derėtų ją išjungti. Priešingai nei su Bluetooth, WiFi – jos sunaudoja visai nedaug energijos. Tačiau, atminkite, kad bereikalingas programėlių aktyvavimas bei deaktyvavimas taip pat naudoja energiją.
 • Jei dažniausiai naudojate vibracijos režimą, o ne garsą, patariame naudoti įprasta garso režimą. Nes vibracinis motoras naudoja daug daugiau energijos, negu grojantis garsiakalbis. Taip pat siūlome vibraciją išjungti klaviatūroje ir visur kitur, kur tik galite.
 • Jei keliaujate per ne ryšio zoną arba esate vietoje, kurioje mobilusis ryšys neprasiskverbia, reikėtų įjungti „skrydžio“ režimą. Nes tokiu metu telefone esantys radijo įrenginiai smarkiai sustiprina signalus, bandydami užmegzti ar sustiprinti ryšį ir todėl padidėja suvartojamos energijos kiekis.
 • Prieš pirkdami naują prietaisą, rinkitės telefoną su talpia baterija. Reikėtų turėti omenyje, jog jeigu telefono baterija yra nedidelės talpos, iš jos neišspausite ilgo tarnavimo laiko, kaip ir kaip norėtumėte.