Plaukų džiovintuvo pasirinkimas prekybos vietose stulbinantis, tad kaip pasirinkti, esant tokiai gausiai pasiūlai? Pirmiausia, reikia įvertinti savo poreikius ir numatyti pageidaujamas prietaiso charakteristikas. Todėl išskyrėme kriterijus, kurie padės išsirinkti tinkamą plaukų džiovintuvą:

Galia. Kuo didesnė džiovintuvo galia , tuo sutrumpės laukimas kol plaukai bus sausi. Optimaliausias pasirinkimas yra 1750W. Mažesnė galia tinkama šukuosenos formavimui, tačiau sunkiau susitvarkys su storesniais bei garbanotais plaukais. Atminkite, jog kuo plaukas plonesnis ir jautresnis, tuo plaukų džiovintuvas turi būti mažiau galingas.

Greičiai. Plaukų džiovintuvas su keliais greičio nustatymais yra geresnis  pasirinkimas, nes plaukų džiovinimui reikalingas didesnis greitis, o šukuosenos formavimui – mažesnis.

Plaukų tipas. Jei Jūsų plaukai natūraliai garbanoti ir norite pabrėžti garbanas – rinkitės su papildomu priedu – difusoriumi, išsklaidančiu oro srovę. Jei planuojate naudoti plaukų džiovintuvą plaukų tiesinimui – rinkitės su keramikiniais arba turmalino elementais. Keramikiniai elementai lygiau paskirsto karštį, o turmalinas suteikia plaukams lygų ir blizgų paviršių.

Temperatūra. Kokybiškesnis ir funkcionalesnis prietaisas laikomas tas, kuris turi bent tris oro srovės greičio bei dvi temperatūros parinktis.

Oro filtras. Nuimamas oro filtras suteikia didelį privalumą, kadangi prietaisą galima lengvai ir greitai išvalyti. O švarus oro filtras užtikrina aukštą džiovintuvo efektyvumą.

Svoris. Į šį kriterijų turėtų didesnį dėmesį atkreipti ilgų ir tankių plaukų savininkės, nes džiovintuvas turi būti lengvas. Geriausias variantas, kad prietaisas svertų apie 500-600 gramų.

Laido ilgis. Viela turi būti pakankamai stora ir lanksti. Taip pat per trumpas laidas gali sukelti nepatogumus, todėl perkant, atkreipkite dėmesį į jo ilgį:

  • Namų ūkio reikmėms apie 1,8 metrus
  • Profesionalams apie 3 metrus.

Papildomos funkcijos.

  • Šalto oro mygtukas, tokia funkcija yra didelis privalumas formuojant šukuosenas.
  • Jonizacijos parinktis, ypač tiks sausų ir plonų plaukų savininkams, nes ši funkcija sumažina šlapio sluoksnio džiovinimo poveikį, bei leidžią užtikrinti, kad plaukai nesielektrins ir žvilgės.

Antgaliai. Koncentratatorius yra privalomas antgalis, kuris leidžia nukreipti oro srautą norima kryptimi. Pavyzdžiui, kai kurie džiovintuvų modeliai turi ploną modeliavimo antgalį, skirtą šukuosenoms pagražinti. O norėdami padidinti prietaiso veikimo trukmę, patariame įsigyti specialų antgalį, apsaugantį variklį nuo dulkių ir plaukų.