Grindų siurbimas nemažai brangaus laiko atimantis ir ne pats maloniausias užsiėmimas, todėl vis daugiau asmenų įsigyja robotą-siurblį, kurie valymo darbus atlieka už žmogų. Jei toks prietaisas sudomino ir Jus – tik neskubėkite, tam, kad investicija būtų protinga, prieš pirkdami, bent pasiskaitykite į kokius svarbiausius kriterijus reikėtų atsižvelgti:

Šluojantis ar siurbiantis

Šluojantį robotą rekomenduojame rinktis nedidelio ploto patalpoms, kuriose dominuoja lygios grindys, nešasi mažai purvo, dulkių, nes pakraščiuose tikrai paliks nešvarumų. Tačiau toks siurblys tyliau dirba ir dažniausiai yra pigesnis, nes robotas nėra galingas. Būtinai atminkite, kad tokio tipo prietaisas nėra tinkamas tiems, kas namuose laiko besišeriančius naminius gyvūnus ar turi kilimų. O siurbiantis robotas – pasižymi kur kas didesne siurbimo galia, bei puikiai susidoroja su kilimo nešvarumais, gyvūnų plaukais.

Nors daugiausiai siurblių robotų yra sauso valymo, tačiau galima rasti ir tokių, kurie turėtų dvejopą funkciją: tiek sauso valymo, tiek plovimo.

Rankinis ar nuotolinis valdymas

Pavyzdžiui, jei esate ne namuose, bet netikėtai sužinote, kad netrukus sulauksite svečių, tada didelis pliusas siurblys valdomas per mobiliąsias aplikacijas. Toks robotas yra susietas Wi-Fi ryšiu, kurio dėka galite stebėti valymo eigą, kaupti valymo istoriją, matyti visų patalpų sudaryta žemėlapį ir gauti statuso pranešimus. Paprastesni siurbliai turi valdymo mygtukus ant korpuso, tad tokiu atveju teks visada jį pajungti patys. Yra robotai ir su valdymo pulteliais, tačiau jais kontroliuoti siurblį galėsite tik esant netoliese.

Konteinerio talpa

Kuo ji bus didesnė, tuo reiškia siurblys reikalaus mažesnės priežiūros , todėl galėsite visai pamiršti su siurbimu susijusias bėdas.

Valomas plotas

Renkantis, pagalvokite kokio dydžio patalpos bus valomos, nes ne visi siurbliai gali įstengti išsiurbti gana didelius plotus, kurie yra didesni nei 90 kvadratinių metrų. Tačiau žinokite, kad nei ekonominis robotas, nei galingesnis, nesusidoros su didelės kvadratūros plotais per vieną valymo ciklą, nes tai priklauso ir nuo baterijos.

Veikimo laikas

Norint gerai išvalyti visą plotą, svarbu atsižvelgti ir ant produktų aprašymų nurodytą baterijos veikimo laiką. Taip pat, įvertinkite kaip greitai robotas įsikrauna. Tiesa, renkantis siurblį reikėtų pasidomėti ar jis turi funkciją leidžiančią tęsti darbą nuo tos vietos kurioje baigė siurbti, nes kai baterija pradės sekti, robotas grįš į krovimo stotelę.

Šepetys ir ratukai

Tam, kad prietaisas siurbtų efektyviai svarbu, kad šepečio plotis būtų nemažesnis nei 200 – 300 mm. O, kad siurblys judėtų savarankiškai ir be papildomos priežiūros nestrigtų, rinkitės kuo didesnius ratukus ir kuo aukščiau pakeltus korpusus.

Papildomos funkcijos

  • Specialūs įmontuoti jutikliai gali aptikti įvairias kliūtis, kurias robotas apvažiuos arba kurie padės išvengti nukritimo nuo laiptų. Taip pat ir sensoriai, apsaugantys nuvažiavimą nuo grindų paviršiaus.
  • Gali turėti specialų signalą, įspėjantį, kad siurblys užstrigo, ir t.t.
  • Kai kurie siurbliai gali būti užprogramuojami, kokias vietas turėtų valyti, ir kurių turėtų vengti.
Taigi atminkite, kad išsirinkti tinkamiausią siurblį robotą visada galės padėti pardavėjai, tad iškilus klausimams pasikonsultuokite, ir tikrai gausite atsakymus į jums rūpimus klausimus.