Per daugelį metų sąmokslo teorijų šalininkai bandė teigti, kad 5G spinduliuotė yra kenksminga žmogaus sveikatai. Kai kurie mano, kad ji gali sutrikdyti organizmo veiklą, paveikti imuninę sistemą ar net pažeisti DNR. Nors tokiems teiginiams trūksta mokslinio pagrindo, jų poveikis visuomenės požiūriui jaučiamas daugelyje pasaulio vietų.
Mokslininkai ištyrė 5G spinduliuotės poveikį
Norėdami gauti aiškų ir įrodymais pagrįstą atsakymą, Oksfordo akademijos mokslininkų komanda atliko tiesioginį eksperimentą, kurio tikslas – stebėti, ar 5G technologijos bet kaip veikia žmogų. Šis tyrimas buvo paskelbtas moksliniame žurnale PNAS Nexus, praneša Android Authority.
Laboratorinėmis sąlygomis mokslininkai žmogaus odos ląsteles veikė elektromagnetine spinduliuote, kurios dažniai buvo 27 ir 40,5 gigahercų – tai tie patys bangų diapazonai, kuriuos naudoja šiuolaikiniai 5G tinklai.
Net padidinus spinduliuotės galią – poveikio nerasta
Norint ištirti galimą poveikį ir ekstremalesnėmis sąlygomis, spinduliuotės galia buvo padidinta 10 kartų, palyginti su tarptautiniu mastu nustatytomis saugumo normomis. Ląstelės buvo veikiamos 48 valandas be pertraukos.
Ypatingas dėmesys buvo skirtas temperatūros kontrolei. Ankstesniuose tyrimuose kartais buvo pastebėti pokyčiai ląstelėse, tačiau jie buvo susiję su audinių įkaitimu, o ne pačia spinduliuote. Šį kartą šis veiksnys buvo visiškai pašalintas.
Po ilgalaikio spinduliuotės poveikio mokslininkai analizavo ląstelių DNR struktūrą ir genų aktyvumą. Rezultatas buvo aiškus – jokių pokyčių DNR, mutacijų, ląstelių pažeidimų ar genų veiklos sutrikimų nebuvo nustatyta.
5G spinduliuotė – ne jonizuojanti
Tyrimo autoriai pabrėžia, kad 5G naudojami dažniai yra ne jonizuojantys – tai reiškia, kad jie fiziškai negali pažeisti molekulių ar sukelti DNR mutacijų, skirtingai nei, pavyzdžiui, rentgeno ar ultravioletinė spinduliuotė.
Kaip pažymi ekspertai, net ir tokie plataus masto ir moksliškai pagrįsti tyrimai, tikėtina, nepakeis sąmokslo teorijų šalininkų nuomonės.
- Ko negalima statyti šalia Wi-Fi maršrutizatoriaus: 12 pagrindinių klaidų
- „Swedbank“ klientė gavo labai keistą siuntinį į savo pašto dėžutę: „Esu nesupratimo būsenoje“
- Geriau priliesti ar įkišti mokėjimo kortelę į skaitytuvą atsiskaitant už prekes ar paslaugas? Atsakymas jums gali nepatikti
- Darai tai degalinėje? Gali brangiai sumokėti ne tik už kurą
- Bankas užblokavo pinigus dėl mokėjimo paskirties. Viskas dėl užrašo „Atsiskaitymas-Kuba”