Jei gyvenate daugiabutyje, ypač pastatytame iš gelžbetonio, jūsų Wi-Fi ryšiui dažnai trukdo kaimyninių butų tinklai, netoliese esančių kavinių ryšiai ar net pravažiuojantys automobiliai. Jei vis dar naudojate senąjį maršrutizatorių – jį galima pakeisti. Kaip tai paveiks jūsų interneto spartą?
Kaip patikrinti savo Wi-Fi greitį namuose?
Prisijunkite prie savo namų Wi-Fi tinklo su tuo įrenginiu, iš kurio dabar skaitote šį tekstą – kompiuteriu ar telefonu. Nereikia atjungti kitų įrenginių – svarbu matyti realią situaciją. Spustelėkite šią nuorodą, kad patikrintumėte greitį:
Tai parodys jūsų įrenginio ryšio greitį konkrečioje namų vietoje. Jei rezultatai ženkliai mažesni nei numatyta pagal jūsų planą – verta aiškintis, kodėl.
Kodėl jūsų internetas namuose gali lėtėti?
Trys pagrindinės priežastys:
- Nesėkminga maršrutizatoriaus vieta – jei tarp jo ir įrenginio yra kelios betoninės sienos, signalas smarkiai silpnėja. Sprendimas – įrengti maršrutizatorių buto centre, prijungiant jį prie tinklo per optinį kabelį. Taip užtikrinamas tolygus Wi-Fi padengimas.
- Senos kartos maršrutizatorius, veikiantis tik viename 2,4 GHz dažnių ruože. Nors šis signalas prasiskverbia per sienas, dažnis stipriai apkrautas – jį naudoja daugelis įrenginių. Net jei jūsų išmanusis telefonas naujausio modelio, senas 2,4 GHz maršrutizatorius apribos interneto spartą.
- Pasenę įrenginiai – seni telefonai, televizoriai, planšetiniai kompiuteriai ar nešiojamieji kompiuteriai dažniausiai palaiko tik 2,4 GHz tinklą. Tokie įrenginiai, derinant su senu maršrutizatoriumi, lėtina visą Wi-Fi tinklą.
Kas trukdo senam maršrutizatoriui užtikrinti spartų Wi-Fi?
- Jis palaiko tik 2,4 GHz dažnį.
- Maksimali galima sparta – iki 300 Mb/s.
- Šiame dažnyje daug trukdžių, nes jį naudoja tiek įrenginiai, tiek kiti Wi-Fi tinklai.
- Kuo daugiau vartotojų prijungta – tuo lėtesnis internetas.
- Net naujas telefonas neišnaudos savo galimybių, jei maršrutizatorius nepalaiko MU-MIMO technologijos.
Tuo tarpu modernus maršrutizatorius veikia dviejuose dažniuose (2,4 GHz ir 5 GHz) ir palaiko iki 1750 Mb/s greitį. Tai leidžia kiekvienam įrenginiui pasirinkti tinkamiausią dažnį ir užtikrina vienodą spartą visiems – nepriklausomai nuo to, kiek vartotojų prisijungę.
Ar verta keisti ir jūsų naudojamus įrenginius?
Tai būtų puiku. Bet jeigu net ir įsigysite naujausią telefoną, o jūsų maršrutizatorius veiks tik 2,4 GHz dažniu – ryšio sparta vis tiek liks žema. Todėl pirmiausia verta atsinaujinti maršrutizatorių – tai daug pigesnis ir efektyvesnis sprendimas.
Kaip sužinoti, ar jūsų maršrutizatorių reikia keisti?
Labai paprasta:
- Atverkite Wi-Fi tinklų pasirinkimo langą savo telefone ar kompiuteryje.
- Jei matote savo tinklą su prierašu 5G, reiškia jūsų maršrutizatorius palaiko abu dažnius – keisti jo nereikia.
- Jei tokio pasirinkimo nėra – greičiausiai naudojate seną modelį, kurį jau vertėtų pakeisti.
- Geriau priliesti ar įkišti mokėjimo kortelę į skaitytuvą atsiskaitant už prekes ar paslaugas? Atsakymas jums gali nepatikti
- Ko negalima statyti šalia Wi-Fi maršrutizatoriaus: 12 pagrindinių klaidų
- „Swedbank“ klientė gavo labai keistą siuntinį į savo pašto dėžutę: „Esu nesupratimo būsenoje“
- Darai tai degalinėje? Gali brangiai sumokėti ne tik už kurą
- Švedijos triumfas: sutriuškinta Vokietija ir istorinis pasiekimas Europos moterų futbolo čempionate