Dirbtinio intelekto sukurtas vaizdo įrašas, kuriame pagyvenusi moteris sudaužo stiklinį pėsčiųjų tiltą, sulaukė didžiulio dėmesio internete. Peržiūrų skaičius viršijo 2 milijonus. Vaizdo medžiagoje matomas momentas, kai moteris laiko akmenį virš galvos, o po to krenta atgal, dėl ko tiltas tarsi subyra ir sudūžta. Tačiau šie vaizdai yra sukurti naudojant pažangias vaizdo generavimo technologijas, o tai patvirtina keletas netikslumų, tokių kaip žmonių išnykimas ar neįprasti judesiai fone.
Technologijų ekspertai atkreipė dėmesį į dirbtinių vaizdų kūrimo ypatybes, pabrėždami morfingo efektus (virsmo efektus) ir neprigimtus žmonių judesius, kurie rodo šio įrašo sintetinę prigimtį. Tokie elementai tampa įprastais požymiais, leidžiančiais atpažinti generatyvius vaizdo įrašus, sukurtus naudojant modernius dirbtinio intelekto sprendimus.
Kinijoje yra apie 2000 stiklo tiltų, tačiau paskutinės žinomos rimtesnės jų sugriuvimo atvejis įvyko 2021 metais. Tada dėl stipraus vėjo vienas turistas buvo pakibęs ant tokio tilto šiaurės rytuose, netoli Džilin provincijos. Nepaisant realių incidentų istorijos, šiuolaikiniai vaizdo įrašai bei jų plitimas socialiniuose tinkluose dažnai sukelia klaidingas interpretacijas ir emocines reakcijas.
Vaizdo įrašas plito tokiuose tinkluose kaip Instagram, YouTube, TikTok ir Facebook, sulaukdamas komentarų, kuriuose žmonės reiškė gailestį ir spėliojo apie galimas griūties priežastis. Daugelis komentatorių tikėjo, kad tiltas buvo per daug apkrautas, o kiti tiesiog išreiškė pasipiktinimą ir nerimą. Tokia reakcija atskleidžia, kaip plačiai pasiekiami klaidinantys turiniai gali paveikti visuomenės požiūrį.
Žiūrėkite vaizdo įrašą:
Svarbiausi aspektai apie dirbtinio intelekto sukurtus vaizdo įrašus:
Ypatybė | Aprašymas |
---|---|
Morfingas | Žmonių ar objektų išnykimas arba besikeičiantys siluetai, nepriderantys prie realaus vaizdo |
Neprigimti judesiai | Neįprasti, trikdantys natūralumo pojūtį veiksmai ir perėjimai |
Socialinių tinklų plitimas | Greitas klaidingų vaizdų sklaidos tempas ir didelis auditorijos įsitraukimas |
Realių įvykių painiava | Tikri incidentai tapo fėikiškų turinių fone, kas klaidina žiūrovus |
Pastaraisiais metais dirbtinio intelekto integracija kūryboje ir pramogose ypač išpopuliarėjo. Pavyzdžiui, muzikinė grupė, visiškai sukurta dirbtiniu intelektu, per kelias savaites sulaukė šimtų tūkstančių klausytojų. Panašiai Pekine vyko pirmasis pasaulyje robotų humanoidų futbolo mačas, kuriame robotus valdė dirbtinis intelektas. Šie atvejai rodo technologijų pažangą, tačiau tuo pačiu atskleidžia ir etinius bei visuomeninius iššūkius.
- Ko negalima statyti šalia Wi-Fi maršrutizatoriaus: 12 pagrindinių klaidų
- Bankas užblokavo pinigus dėl mokėjimo paskirties. Viskas dėl užrašo „Atsiskaitymas-Kuba”
- Dvi sekundės ir liksite be savo banko kortelės: kaip vagys apgauna žmones prie bankomatų
- Jakučionio šou Las Vegase: lietuvio žvaigždės gimimas NBA vasaros lygoje
- Geriau priliesti ar įkišti mokėjimo kortelę į skaitytuvą atsiskaitant už prekes ar paslaugas? Atsakymas jums gali nepatikti
Vis dėlto rinkoje plintant vis daugiau tokio tipo kūrinių, stiprėja poreikis geriau atpažinti ir vertinti generuotus vaizdus. Jie ne tik veikia publikos emocijas, bet ir gali daryti įtaką realioms nuomonėms apie saugumą, infrastruktūrą ir kitus visuomenei svarbius dalykus. Todėl ekspertai ragina elgtis apdairiai vertinant informacijos patikimumą ir atkreipti dėmesį į būdingus dirbtinio intelekto kūrinių bruožus.