Socialinis tinklas X (anksčiau žinomas kaip „Twitter“) vėl virto diskusijų epicentru, kur gyventojai dalijasi ne tik politinėmis įžvalgomis ar pasaulinėmis naujienomis, bet ir kasdieniais, tačiau itin audringai vertinamais pokyčiais.
Šįkart ginčų židiniu tapo… plastikiniai butelių kamšteliai. Tiksliau – Europos Sąjungoje įsigalioję reikalavimai, pagal kuriuos gėrimų kamšteliai nebegali būti atsukami visiškai, o turi būti tvirtai pritvirtinti prie butelio kaklelio.
Vieni niršta dėl nepatogumo, kiti gina sprendimą dėl ekologinės naudos, o treti atvirai svajoja apie laisvę pasirinkti.
„Amerikiečiai iš mūsų – europiečių – šaiposi!“ – rašo vienas lietuvis. „Nors jau pripratau prie tų kamštelių, vis tiek namuose tenka paimti žirkles ir nukirpti kamštelį – kad bent šiek tiek būtų patogiau. Nepakenčiu to žaliojo kurso!“
Ir tai – ne vienintelis toks komentaras. Po įrašu X platformoje pasipylė dešimtys panašių reakcijų: kas skundžiasi kamšteliu, braižančiu veidą geriant, kas dalijasi nostalgiškais prisiminimais iš kelionių už ES ribų, kur dar galima tiesiog atsukti butelį, laikyti kamštelį delne – kaip žmogui įprasta.
„Kai išvyksti iš Europos Sąjungos ir gali normaliai atsukti kamštelį – jausmas nenusakomas! Buteliuko kamštelis tavo delne, o ne kažkur plastiko kabliuke, braižančiame skruostą… Tikras malonumas! Net tuščius butelius parsivežu namo kaip suvenyrus“, – rašo kitas vartotojas.
Tačiau internete netrūksta ir kitokio požiūrio. Dalis komentatorių tvirtina, kad šie nepatogumai – nedidelė kaina, kurią verta mokėti už švaresnę aplinką.
„Galima pykti, bet faktas – miškuose, pakrantėse ir upių pakraščiuose butelių ir kamštelių dabar žymiai mažiau“, – pažymi vienas komentatorius.
Ką žmonės dabar skaito?
- Nemaloni žinia daugeliui „Swedbank“ klientų: „Pajamos sparčiai mažėja“
- Svarbi informacija gyventojams apie atsiskaitymo pokyčius – nuo 2026 m. keisis euro banknotai
- Kas važinėja automobiliais su vidaus degimo varikliais – ruoškitės! Prognozuojama džiugi žinia
- Lietuviai vis aktyviau perleidžia saulės elektrines: „Ignitis“ pristato supaprastintą antrinės rinkos procesą
- Nuo rugpjūčio 1 dienos pokyčiai kurie palies kiekvieną keliautoją. Jei dar nežinote, pats metas sužinoti
Yra ir tokių, kuriems naujasis kamštelių standartas netgi patinka.
„Gal pasirodysiu nepopuliarus, bet man patogu – nereikia laikyti kamštelio rankoje, nereikia ieškoti, kur jį padėti, ir paskui ieškoti, kur padėjau“, – rašo kitas.
Atrodo, kad šis iš pažiūros mažas techninis pokytis tapo simboliu platesnės visuomenės įtampos – tarp įpročių ir pokyčių, tarp laisvės ir atsakomybės, tarp individualaus patogumo ir bendros aplinkos gerovės.
Ar butelių kamštelis tapo naujuoju laisvės simboliu? Ir kiek mes esame pasirengę paaukoti, kad gyventume švaresnėje aplinkoje? Klausimas lieka atviras – kaip ir butelio kamštelis, kuris, nors ir neatsiskiria, bet vis dar verčia apie tai kalbėti.