„Artea“ bankas įspėja, kad šiuo metu pastebima itin didelio masto sukčiavimo ataka. Sukčiai siunčia el. laiškus, atkartojančius banko stilių, su kvietimu peržiūrėti dokumentus ir prisijungti prie interneto banko. „Artea“ banko ekspertai teigia, kad ši sukčiavimo schema itin pavojinga, nes atsiųstos nuorodos veda į netikras, banką atkartojančias svetaines, kuriose suvedus duomenis, šiuos pasisavina sukčiai.
Kaip veikia ši sukčiavimo schema?
„Šiuo metu fiksuojame itin padidėjusį sukčiavimo atvejų skaičių, kai sukčiai siunčia el. laiškus, kuriuose kviečia peržiūrėti ar pasirašyti dokumentus ir prisijungti prie banko sąskaitos. Šios apgaulės tikslas – išgauti prisijungimo duomenis prie interneto banko ar „Artea“ grupės įmonių savitarnų ir kuo greičiau atlikti pervedimus į savo sąskaitas. Todėl atkreipiame dėmesį, kad „Artea“ grupės įmonės nesiunčia dokumentų pasirašyti iš anksto to nesuderinus su klientu“, – sako „Artea“ banko Privačių klientų paslaugų vadovė dr. Dalia Kolmatsui.
Ekspertė priduria, kad dažniausiai tokios nuorodos paslėptos po tekstu laiške. Pavyzdžiui, paryškintas žodis „prisijungti“, kurį paspaudus nuvedama į sukčių sukurtą interneto svetainę. Laiškuose pateiktos nuorodos į netikras svetaines dažnai gali pasirodyti patikimos, nes jose gali būti imituojami tikri banko puslapiai, pavyzdžiui: „Kitos paslaugos“, „Elektroniniai dokumentai“ ir pan.
Kaip apsisaugoti
Kolmatsui pabrėžia, kad „Artea“ bankas nesiunčia jokių dokumentų be išankstinio suderinimo su klientu. Jei gavote tokį laišką – būkite atsargūs, nes tai gali būti sukčių bandymas patekti į jūsų sąskaitą.
„Dar vienas būdas pasitikrinti, ar tai ne sukčių kabliukas – gavus el. laišką iš banko būtina įsitinkinti ar laiško siuntėjo adreso domenas yra sb.lt arba artea.lt. Taip pat nespauskite jokių nuorodų gautų el. paštu, o jei jau paspaudėte – atsidariusiame tinklalapyje nesuvedinėkite savo prisijungimo duomenų, savitarnos ar mokėjimo kortelės duomenų“, – sako D. Kolmatsui.
Ekspertė pabrėžia, kad svarbu visada jungtis prie savo interneto banko paskyros tiesiogiai, suvedus oficialų adresą e.sb.lt, o ne spaudžiant el. paštu atsiųstą nuorodą ar ieškant banko svetainės per paieškos sistemas.
„Viena svarbiausių taisyklių – niekam neatskleiskite savo naudotojo ID, PIN kodų, slaptažodžių, vienkartinių kodų ar mokėjimo kortelės duomenų. Taip pat netvirtinkite mokėjimų, naudojant tapatybės patvirtinimo priemones, jei patys jų neinicijavote. Primename – jungiantis prie interneto banko ar savitarnos niekada neprašoma PIN2 kodo – jis naudojamas tik mokėjimų patvirtinimui “, – pabrėžia D. Kolmatsui.
„Artea“ bankas primena, kad jei kyla įtarimų dėl matomos nuorodos, gauto laiško ar SMS žinutės, prieš atliekant bet kokius veiksmus pasikonsultuokite su banko darbuotojais nemokamu tel. nr. +370 610 44447 arba el. paštu info@artea.lt.
- Nuo bankomato nė žingsnio – ši klaida tyko kiekvieno, kuris nori išsiimti grynųjų. Esate potencialus taikinys
- Kaip telefonas sužino, kur jūs esate – net be interneto ir GPS
- Jau aišku, kad Jonas Valančiūnas Europoje nežais, tačiau naujienos tuo nesibaigia
- „Ignitis” primena, kad pasikeitė elektros kainos. Ar gyventojams reikia imtis veiksmų?
- Kaip pašalinti visą informaciją apie save iš interneto?