OpenAI vadovas Samas Altmanas perspėjo, kad pokalbiai su ChatGPT gali turėti teisinių pasekmių ir būti panaudoti prieš vartotojus, nes šie pokalbiai nėra saugomi teisinės paslapties principu.
ChatGPT nėra nei gydytojas, nei advokatas – vartotojų pasitikėjimas gali būti pavojingas
OpenAI generalinis direktorius Samas Altmanas pažymėjo, kad dirbtinio intelekto pokalbiai nesuteikia tokios privatumo apsaugos, kaip bendraujant su gydytoju, advokatu ar terapeutu. Vartotojai turėtų kritiškai vertinti pasitikėjimą dirbtiniu intelektu asmeniniais klausimais, ypač kalbant apie jautrias temas.
Pasak Altmano, daugelis, ypač jauni žmonės, naudoja ChatGPT kaip emocinės paramos ar gyvenimo konsultantą, tačiau svarbu žinoti: tokie pokalbiai teisiškai nėra apsaugoti.
Dirbtinis intelektas ir teisė: kur slypi pavojus?
Kalbėdamas Theo Vono laidoje „This Past Weekend“, Altmanas pabrėžė, kad teisės aktai dar nėra pasiruošę dirbtinio intelekto erai. Jo teigimu, jei teismas reikalautų prieigos prie vartotojo pokalbių su ChatGPT, OpenAI gali būti teisiškai įpareigota tokius duomenis pateikti.
„Skirtingai nei pokalbiuose su terapeutu ar advokatu, čia nėra jokios teisinės apsaugos, – aiškino Altmanas. – Dirbtinis intelektas turėtų būti reguliuojamas panašiai, kad apsaugotume žmonių privatumą, tačiau šios temos iki šiol nebuvo sprendžiamos rimtai.“
OpenAI: privatumo stoka gali stabdyti dirbtinio intelekto plėtrą
OpenAI supranta, kad aiškiai neapibrėžtas privatumo režimas gali riboti dirbtinio intelekto priemonių populiarėjimą tarp vartotojų. Nors AI modeliai mokomi remiantis viešai prieinamais duomenimis, teisinių procesų metu įmonės gali būti priverstos atskleisti vartotojų duomenis.
Pavyzdžiui, neseniai vykusiame ginče su „The New York Times“, OpenAI apskundė teismo sprendimą, kuris reikalavo rinkti ir saugoti vartotojų pokalbius visame pasaulyje, išskyrus ChatGPT Enterprise naudotojus.
OpenAI teigimu, toks sprendimas yra pernelyg platus ir gali atverti duris platesniems teisėsaugos reikalavimams dėl vartotojų duomenų.
- Ko bijo telefoniniai sukčiai – pasakę šias frazes sukčiai patys padės ragelį
- Sudie, dyzeli? Kodėl anksčiau tai buvo nuostabūs degalai, kurie taupė mūsų pinigus, o dabar – nebe
- Variklio paleidimas be sankabos nuspaudimo: kodėl vairuotojai taip daro – ar verta taip elgtis?
- Nuo rugsėjo – pabaiga: „Google Maps” nutraukia paslaugą – duomenys bus ištrinti
- Kritinis SEB banko įspėjimas: neatiduokite patys savo prisijungimų prie banko
Vartotojams patariama būti budriems: privatumas ir AI – vis dar pilkoji zona
Podcasto vedėjas Von prisipažino, kad dėl privatumo klausimų vengia dažnai naudoti ChatGPT. Altmanas sutiko, kad noras aiškiai suprasti privatumo ir teisės ribas prieš plačiai naudojant AI yra visiškai pagrįstas.
Kol dirbtinio intelekto industrija neturi griežtų privatumo standartų, vartotojams rekomenduojama susilaikyti nuo itin asmeninės informacijos dalijimosi su AI įrankiais, tokiais kaip ChatGPT. Ekspertai sutaria: jei negalite to pasakyti viešai – galbūt neverta to sakyti ir dirbtiniam intelektui.