Policijos pareigūnai pastebi, kad daugelis elektrinių paspirtukų vartotojų taisykles traktuoja ne kaip privalomą reikalavimą, o veikiau kaip laisvą pasiūlymą. Tokie įspūdžiai kyla iš neseniai Lietuvoje vykdytos policijos akcijos, kurios metu teisėsaugininkai atidžiai stebėjo paspirtukų naudotojų elgesį dviračių takuose ir gatvėse.
Elektriniai paspirtukai jau tapo kasdieniu vaizdu mūsų gatvėse. Deja, daugelis jų naudotojų visiškai nepaiso taisyklių, taip keldami pavojų sau ir kitiems eismo dalyviams.
Policijos pareigūnai ėmėsi elektrinių paspirtukų vairuotojų
Daugiausia dėmesio teisėsaugininkai skyrė jauniausiems eismo dalyviams, kurie ir dažniausiai naudojasi elektriniais paspirtukais. „Kaip rodo praktika, daugelis pavojingų situacijų kyla ne dėl žinių stokos, o veikiau dėl akivaizdaus beatodairiškumo ir visiško galiojančių taisyklių ignoravimo. Jauni paspirtukų vairuotojai, atrodo, tiki, kad yra nemirtingi, o kelių eismo taisyklės tarsi jiems negalioja. Deja, daugelis jų elektrinį paspirtuką traktuoja kaip žaislą, nors tai yra transporto priemonė, kuri neatsakingai naudojama gali nužudyti – arba vairuotoją, arba atsitiktinį praeivį”, – teigia policijos atstovė.
Dažniausiai daromas pažeidimas – važiavimas dviese ar net daugiau asmenų vienu metu. Verta pabrėžti, kad paspirtukas iš esmės yra vienvietė transporto priemonė. Vežant keleivį žymiai padidėja rizika prarasti transporto priemonės kontrolę, kartu didėja nelaimingo atsitikimo tikimybė, ypač važiuojant didesniu greičiu ir nelygiais paviršiais.
Labiausiai stebina tai, kad kitas rimtas taisyklių pažeidimas buvo važiavimas važiuojamąja dalimi, nors šalia yra dviračių takas. „Pasitaikė atvejų, kai buvo važiuojama per pėsčiųjų perėjas, kas paspirtukų atveju yra draudžiama ir kelia didžiulį pavojų”, – priduria policija.
Be to, paspirtukas, nors ir nedidelis bei iš pažiūros nekenksmingas, neblaivaus asmens rankose gali tapti tragedijos įrankiu.
Naudojiesi elektriniu paspirtuku? Štai ką privalai žinoti
Kiekvienas elektrinio paspirtuko naudotojas turėtų prisiminti keletą pagrindinių taisyklių. Leistinas greitis, kuriuo galime važiuoti elektriniu paspirtuku, yra 20 km/h, tačiau visada verta jį pritaikyti prie kelio sąlygų. Be to, reikia naudotis dviračių taku arba dviračių eismo juosta. Jų nesant, galime važiuoti važiuojamąja dalimi, bet tik tada, kai joje galioja greičio apribojimas iki 30 km/h. Jei ribojimas didesnis, privalome važiuoti šaligatviu arba pėsčiųjų taku. Žinoma, turime nepamiršti duoti pirmenybę pėstiesiems ir pritaikyti greitį prie jų judėjimo tempo.
Taip pat verta prisiminti:
- Pervedimai iš kortelės į kortelę: ką reikia žinoti lietuviams pagal naujas ES taisykles
- Skubus įspėjimas „Gmail“ naudotojams
- Pasitikrinkite piniginę ir pažiūrėkite kokią banko kortelę turite. Visa ir Mastercard – koks skirtumas?
- Kaip išvalyti išmaniojo telefono atmintį, kad jis veiktų geriau
- Ar tiesa, kad išjungtas išmanusis telefonas vis tiek perduoda duomenis?
- Elektrine mikrojudumo priemone leidžiama važiuoti dviračių takais, dviračių juostomis, kelkraščiu, važiuojamąja dalimi, gyvenamojoje zonoje ne jaunesniems kaip 16 metų asmenims;
- Ne jaunesniems kaip 14 metų asmenims – tik išklausiusiems Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos nustatytą mokymo kursą ir turintiems mokyklos išduotą pažymėjimą.
Gyvenamojo namo kieme elektrine mikrojudumo priemone važiuojančių asmenų amžius neribojamas, tačiau jaunesnius kaip 10 metų asmenis privalo prižiūrėti suaugęs asmuo.