Nešiojamojo kompiuterio ekrano apšvietimo remontas ir keitimas

SUTEIKIAME 6 MĖNESIŲ GARANTIJĄ

Suteiksime 6 mėnesių garantiją, pakartotinį gedimą pašalinsime visiškai nemokamai arba grąžinsime 100% remonto kainos.

SERVISO CENTRAS PATOGIOJE VILNIAUS VIETOJE

Remonto dirbtuvės veikia 5 dienas per savaitę, patogiu laiku Jums. (10:00 – 19:00)

REMONTO LAIKAS NUO 45 MINUČIŲ

90 % atvejų taisymo laikas trunka nuo 45 minučių iki 5 dienų. Ateikite be išankstinio užsirašymo.

Monitoriaus matricos foninis apšvietimas lemia ekrano ryškumą ir jo veikimą. Pirmasis gedimo požymis gali būti patamsėjęs ekranas arba vaizdas gali tapti raudonas arba rausvas. Kartais lemputė išdega be jokių prieš tai buvusių simptomų, kurie iš šalies gali atrodyti kaip visiški ekrano sugedimai.

Galite savarankiškai diagnozuoti matricos lempos gedimą naudodami įprastą žibintuvėlį arba darbinę lempą. Pakanka pašviesti į ekraną ir įsitikinant, kad yra vaizdas (matrica veikia), tiesiog nėra vidinio foninio apšvietimo, dėl kurio jūsų ekranas tampa ryškus.

Apšvietimo sutrikimo priežastys

Kaip ir daugeliu atvejų, pagrindinės gedimų priežastys yra šios:

  • nepaisymas prietaiso veikimo taisyklių;
  • mechaniniai pažeidimai (lašai, išsiliejęs skystis);
  • gamybos defektas;
  • trumpasis jungimas ar įtampos kritimas el. tinkle;
  • perkaitimas.

Kaip ir kiti nešiojamojo kompiuterio elementai, matricos foninis apšvietimas turi savo gyvavimo laiką ir yra skirtas ribotam naudojimosi valandų skaičiui. Pasibaigus šiam laikotarpiui, padidėja sunaudojamos energijos kiekis, o tai lemia perkaitimą ir vėlesnį detalės perdegimą. Tokiu atveju pakanka diagnozuoti gedimą ir atlikti pakeitimą. Šiuolaikiniai ekranai veikia dviejų tipų lempose:

  • fluorescencinė (CCFL), galinti dirbti daugiau nei 15 000 valandų;
  • šviesos diodų (LED) gali veikti dvigubai ilgiau nei fluorescencinis, be to, jame nėra gyvsidabrio, todėl jo pakeitimas yra saugesnis.

Pačios lempos kaina rinkoje yra palyginti maža ir priklauso nuo ekrano matricos įstrižainės. Nepaisant gana subtilaus pakeitimo proceso, reikalaujančio patirties ir įgūdžių, remontas  „Technikai“ paslaugų centre taip pat bus gana nebrangus. Nepaisant to, neverta manyti, kad galima atidėlioti nešiojamojo kompiuterio atidavimą taisyti, nes gali kilti rimtesnių gedimų – pavyzdžiui, gali sugesti inventeris, kuris, greičiausiai, turės būti visiškai pakeistas. Tokio remonto išlaidos bus daug didesnės, nei tik pakeisti lempą.

Kaip remontuojama lempa?

Visų pirma, siekiant nustatyti tikslią gedimo priežastį, atliekama išsami prietaiso diagnozė. Net jei tai atrodo akivaizdu, dėl daugelio kitų priežasčių ekranas gali išblukti, pavyzdžiui:

  • netinkamas pagrindinės plokštės veikimas;
  • šleifo pažeidimas;
  • inventerio gedimas.

Jei priežastis slypi būtent apšvietimo lempoje, ji taisoma arba visiškai pakeičiama. Norint tai padaryti, ji atsargiai išimama iš ekrano ir pakeičiamas kita, tinkamų parametrų. Tai gana daug laiko reikalaujantis ir kruopštus procesas, nes dėl neatsargių judesių ar žinių apie ekrano konstrukcijos ypatybes trūkumo, gali būti pažeisti kontaktai arba jungiamieji šleifai. Todėl šią procedūrą rekomenduojama patikėti tik profesionalams, kurių įgūdžiai nekelia abejonių. Būtent tokie meistrai dirba „Technikai“ serviso centre Vilniuje.