Ekspertas pasidalijo pagrindinėmis stiprių slaptažodžių kūrimo taisyklėmis. Pagrindinė iš jų – ilgis: slaptažodis turi būti ne trumpesnis nei 12 simbolių, jame turi būti įvairių raidžių, skaičių ir specialiųjų ženklų. Svarbu vengti akivaizdžių duomenų, tokių kaip vardas, gimimo data ar telefono numeris, taip pat įprastų kombinacijų, pavyzdžiui, „qwerty“ ar „123456“.
Svarbu kiekvienai paskyrai naudoti unikalius slaptažodžius. Naudojant tą patį slaptažodį kelioms paslaugoms, padidėja rizika, kad įsilaužus į vieną iš jų bus pažeistos kitos paskyros. Ekspertas rekomenduoja slaptažodžius keisti kas 3-6 mėnesius ir naudoti naršyklės funkcijas slaptažodžiams išsaugoti ir atnaujinti.
Norėdami supaprastinti slaptažodžių kūrimo ir saugojimo procesą, galite naudoti specializuotas programas arba slaptažodžių tvarkykles, pavyzdžiui, „LastPass“, „1Password“ ir „KeePass“, kuriose slaptažodžiai saugomi užšifruotai. Tačiau rinkdamiesi programas turėtumėte būti atsargūs ir patikrinti jų saugumą.
Labai pavojinga slaptažodžius laikyti ant lipnių lapelių arba po klaviatūra. Tai suteikia įsilaužėliams lengvą prieigą prie paskyrų, o tai gali sukelti rimtų saugumo problemų.
- Žalioji revoliucija automobilių pramonėje: tvarūs gamybos metodai
- „HONOR X9c“ išbandytas laboratorijoje „DxOMark“
- Pristatytas „Mercedes-AMG F1 City Edition“ elektrinis dviratis
- Naujasis „Vivo T4x 5G“ pasirodė „Geekbench“ prieš pat paskelbimą
- Vilniuje praūžė prestižinis „Vilnius Dance Festival 2025“: šokėjai iš viso pasaulio kovojo dėl čempionų titulų