Britų keliautojas sukrėtė internautus, kai paviešino unikalų eksperimentą – prie savo lagamino pritvirtinęs kamerą, jis užfiksavo visą kelionę oro uosto užkulisiuose. Jo vaizdo įrašas „TikTok” platformoje surinko milijonus peržiūrų ir atskleidė tai, apie ką daugelis net nesusimąsto.
Tomas Milleris, dažnai keliaujantis verslininkas iš Londono, nusprendė išsiaiškinti, kas nutinka bagažui po to, kai jį atiduodame registracijos punkte. „Visada norėjau sužinoti, ar mano lagaminas tikrai keliauja taip atsargiai, kaip tikimės”, – pasakojo vyras interviu britų žiniasklaidai.
Prie lagamino šono jis pritvirtino nedidelę sporto kamerą su apsauginiu dėklu ir įjungė filmavimą prieš pat atiduodamas bagažą.
Lagamino „odisėja” nustebino net patyrusius keliautojus
Užfiksuoti kadrai atskleidė tikrą bagažo nuotykį:
- Lagaminai lekia žemyn stačiais nuolydžiais kaip kalnų slidėse
- Staigūs posūkiai verčia juos apvirsti ant šono
- Bagažas krenta nuo vieno konvejerio ant kito iš beveik metro aukščio
- Rūšiavimo centre lagaminai stumdomi, traukiami ir mėtomi į skirtingas juostas
„Stebėdamas vaizdo įrašą supratau, kodėl kartais lagaminai grįžta su įbrėžimais ar net sulūžusiais ratukais”, – juokėsi Tomas.
Oro uosto darbuotojai: „Nieko neįprasto”
Įdomu tai, kad oro uostų atstovai, pamatę vaizdo įrašą, teigė, jog tai – standartinė procedūra. „Sistema sukurta taip, kad bagažas pasiektų reikiamą lėktuvą per trumpiausią laiką. Visi lagaminai turi atlaikyti tokį judėjimą”, – komentavo vienos aviakompanijos atstovas.
Vis dėlto keliautojai socialiniuose tinkluose reagavo kitaip. „Dabar suprantu, kodėl mano parfumo buteliukas sudužo praėjusį kartą”, – rašė viena komentatorė.
Praktiniai patarimai iš Tomo patirties
Po eksperimento britas pasidalijo vertingomis įžvalgomis:
- Geriau priliesti ar įkišti mokėjimo kortelę į skaitytuvą atsiskaitant už prekes ar paslaugas? Atsakymas jums gali nepatikti
- Ko negalima statyti šalia Wi-Fi maršrutizatoriaus: 12 pagrindinių klaidų
- „Swedbank“ klientė gavo labai keistą siuntinį į savo pašto dėžutę: „Esu nesupratimo būsenoje“
- Nuo bankomato nė žingsnio – ši klaida tyko kiekvieno, kuris nori išsiimti grynųjų. Esate potencialus taikinys
- Švedijos triumfas: sutriuškinta Vokietija ir istorinis pasiekimas Europos moterų futbolo čempionate
„Investuokite į kokybišką lagaminą – pigūs modeliai tiesiog neatlaikys tokio testo. Taip pat rekomenduoju naudoti oro pagalvėles trapesniems daiktams ir viską vynioti į drabužius”, – pataria jis.
Dar vienas svarbus pastebėjimas – elektronikos prietaisus geriau neštis rankiniame bagaže. „Mačiau, kaip mano lagaminas atsitrenkė į metalinę sieną. Įsivaizduokite, kas nutiktų nešiojamam kompiuteriui”, – perspėja Tomas.
Žiūrėkite vaizdo įrašą:
Eksperimentas, tapęs virusiniu reiškiniu
Tomo vaizdo įrašas ne tik surinko daugiau nei 5 milijonus peržiūrų, bet ir paskatino kitus keliautojus atlikti panašius eksperimentus. Dabar socialiniuose tinkluose galima rasti dešimtis vaizdo įrašų iš skirtingų oro uostų visame pasaulyje.
„Niekada nemaniau, kad mano smalsumas taps tokiu populiariu. Dabar gaunu žinutes iš žmonių, kurie dėkoja už perspėjimą apie tai, kaip reikėtų pakuoti lagaminus”, – šypsosi britas.
Jo eksperimentas primena paprastą tiesą – kartais verta pažvelgti į įprastus dalykus kitu kampu. O jei kitą kartą keliaujant dingsta lagaminas, bent jau žinosite, kokį nuotykį jis patiria kelionės metu.