Socialinių tinklų platformos vis dažniau užtvindomos dirbtinio intelekto (DI) sukurtu turiniu. YouTube imasi tvarkos – nuo liepos 15 d. platforma įveda naują apibrėžimą, kas laikoma autentišku turiniu. Bus atnaujintas paslaugų teikimo reglamentas.
Žmonės žaibiškai surado būdų, kaip naudoti dirbtinį intelektą uždarbiui. Vien YouTube platformoje apstu muzikos kanalų, siūlančių generuotus garso takelius, kurie vagia peržiūras iš tokių kanalų kaip lo-fi. Kai kurie kūrėjai kuria turinį pasitelkdami avatarus, o visą tekstą ir balsą generuoja botai. YouTube bando tam padėti tašką.
Naujas YouTube reglamentas dėl DI
Nors naujos taisyklės visiškai neišnaikins DI turinio, jos turėtų apsunkinti platformos „užpylimą“ botais.
Pagrindinis pokytis nuo liepos 15 d. – tai griežtesnės monetizavimo sąlygos YouTube Partnerių programoje (YPP). Bus sugriežtinta „autentiško“ turinio, iš kurio leidžiama uždirbti, apibrėžtis.
Rene Ritchie, YouTube turinio redakcijos ir kūrėjų bendruomenės vadovas, teigė, kad tai „nedidelis“ atnaujinimas, tačiau pateikė kelis aiškius pavyzdžius, ką šios taisyklės turėtų eliminuoti:
- AI pasakojimas, užklijuotas ant „stock“ nuotraukų
- Begaliniai, pasikartojantys, nuobodūs vaizdo įrašai
Kontroversijos dėl AI balso – kada tai bus leidžiama?
Didžiausią diskusiją sukėlė punktas apie demonetizaciją už AI naudojamą balsą. Tačiau yra išimčių – tokie balsai bus leidžiami, jei:
- turinys yra edukacinis,
- pateikiama analizė,
- naudojamas originalus scenarijus,
- arba turinys yra „transformacinis“, t. y. iš esmės pakeistas per unikalią naudotojo perspektyvą.
Ar naujos taisyklės ką nors pakeis?
„Svarbiausia – pridėti tikrą, žmogišką vertę per savo scenarijų, tyrimą, montažą ir kūrybinį indėlį. AI balsas gali būti tik įrankis tam perteikti“, – skelbiama YouTube.
Tačiau kai kurie naudotojai skeptiški – esą palikta tiek daug išimčių, kad realių pokyčių gali ir nebūti. Be to, kelia nerimą, kaip YouTube įgyvendins naujas taisykles: automatizuotas turinio tikrinimas gali netyčia nubausti kūrėjus, kurie, pavyzdžiui, keičia savo balsą su AI pagalba arba kuria sinchronizaciją (dubbing).
- Bankas užblokavo pinigus dėl mokėjimo paskirties. Viskas dėl užrašo „Atsiskaitymas-Kuba”
- Dvi sekundės ir liksite be savo banko kortelės: kaip vagys apgauna žmones prie bankomatų
- VMI atskleidė, kodėl stebi jūsų grynųjų pinigų įnašus bankomatuose – ne visi bus patenkinti
- Kam dirbti, jei gali nedirbti? 5 metus po 1400 eurų – daryti nieko nereikia. Deja, netrukus viskas pasikeis
- Tele2 antrą dieną iš eilės vėl stringa: klientai pyksta dėl nuolatinių ryšio problemų