„Apple” užpatentavo technologiją, kuri gali pakeisti viską, ką žinome apie telefonų kameras. Naujasis jutiklis gebės užfiksuoti iki 20 šviesumo diapazonų – beveik tiek, kiek mato žmogaus akis. Palyginkite: dabartiniai išmanieji telefonai pasiekia vos 10-13 diapazonų. Skirtumas – kaip tarp žiūrėjimo pro nešvarius akinius ir kristalinio vaizdo.
Kodėl tai svarbu paprastam vartotojui
Turbūt visi esame patyrę nusivylimą – fotografuojate draugą prieš saulėlydį, ir arba veidas juodas, arba dangus per daug baltas. Arba bandote nufotografuoti interjerą su langu – kambarys tamsus, o pro langą matosi tik balta šviesa. Žmogaus akis mato abu – ir veidą, ir saulėlydį, ir kambarį, ir vaizdą pro langą. Bet kamera – ne.
Naujoji „Apple” technologija žada išspręsti šią amžiną problemą. 20 šviesumo diapazonų reiškia, kad kamera matys beveik taip pat kaip jūsų akys – nuo tamsiausių šešėlių iki ryškiausių šviesų, viską viename kadre.
Kaip tai veikia: du sluoksniai, vienas tikslas
Naujojo jutiklio paslaptis – dviejų sluoksnių konstrukcija. Viršutinis sluoksnis „gaudo” šviesą, o apatinis ją apdoroja. Tai tarsi turėti du smegenis vienoje galvoje – vienas mato, kitas supranta.
Svarbiausia dalis – LOFIC technologija. Tai sistema, leidžianti kiekvienam pikseliui savarankiškai reguliuoti, kiek šviesos priimti. Įsivaizduokite milijonus mažų akių, kurių kiekviena prisitaiko prie savo aplinkos. Šviesus pikselis „užsimerkia”, tamsus „atsimerkia plačiau”.
Įdomi detalė – triukšmo slopinimas vyksta aparatinės įrangos lygmenyje. Kiekvienas pikselis turi savo „triukšmo slopintuvą”, veikiantį dar prieš programinę įrangą. Tai kaip turėti ausinukes su triukšmo slopinimu kiekvienai ausiai atskirai.
Ar tai reiškia profesionalių kamerų pabaigą
„Apple” teigia, kad naujoji technologija prilygs profesionalioms kino kameroms kaip „ARRI Alexa 35″. Tai kamera, kuria filmuojami Holivudo filmai, kainuojanti dešimtis tūkstančių eurų.
Ar tikrai telefonas galės pakeisti tokią techniką? Greičiausiai ne visiškai. Profesionalai vis tiek turės pranašumų – objektyvų pasirinkimą, didesnį jutiklį, specializuotas funkcijas. Bet atotrūkis tarp telefono ir profesionalios kameros mažės drastiškai.
- Dar viena netikėta žinia iš „Swedbank“ nutraukiama itin populiari paslauga. Klientai jaučiasi apgauti
- „Swedbank” skelbia esminius pokyčius, kurie įsigalios nuo spalio 5 dienos: ką svarbu žinoti kiekvienam klientui
- „Swedbank” banko klientai negali atlikti mokėjimų – bankas patvirtino trikdžius
- SEB bankas įspėja apie tris naujus apgaulės būdus. Sukčiai pakeitė taktiką
- Rimtas įspėjimas iš „Swedbank”: sukčiai niekur nedingo, vis dažniau skambina ir apsimetinėja banko darbuotojais
Skeptikų balsas: kodėl tai gali nesuveikti
Pirmiausia, tai kol kas tik patentas. „Apple” turi šimtus patentų, kurių niekada neįgyvendina. Technologija gali būti per brangi, per sudėtinga arba tiesiog nepraktiška masinei gamybai.
Antra, net jei technologija veiks, kaina gali būti kosminė. Jei „iPhone” jau dabar kainuoja virš 1000 eurų, kiek kainuos su revoliucine kamera? 2000? 3000?
Trečia, ar tikrai mums to reikia? Dabartinės kameros jau fotografuoja geriau nei dauguma žmonių geba įvertinti. Gal geriau investuoti į švietimą apie fotografiją nei į dar geresnę techniką?
Kada galime tikėtis
Realistiškai vertinant, jei „Apple” nuspręs įgyvendinti šią technologiją, pamatysime ją ne anksčiau nei po 3-5 metų. Pirmiausia ji pasirodys brangiausiam „Pro” modelyje, kainuos kaip naudotas automobilis, o po kelerių metų atpigs ir taps prieinama plačiajai publikai.