Pastaraisiais metais eSIM palaikymas atsiranda vis daugiau išmaniųjų telefonų, tarp kurių yra ir palyginti nebrangūs įrenginiai. Todėl daugeliui vartotojų kyla pagrįstas klausimas – kas geriau, eSIM ar fizinė SIM kortelė? Išsiaiškinkime.
Kas yra eSIM?
eSIM arba Embedded SIM – tai mikroschema, įlituota tiesiai į išmaniojo telefono plokštę. Jūs negalėsite jos išimti ar savarankiškai pakeisti. Bet to ir nereikia, nes skirtingai nuo plastikinių SIM kortelių, amžinai pririštų prie konkretaus telefono numerio ir mobiliojo ryšio operatoriaus, integruotą SIM kortelę galima perrašyti, pakeičiant numerį ir net mobilųjį operatorių. Be to, visa tai galima padaryti neišeinant iš namų. Jei galvojate apie išmaniojo telefono su eSIM palaikymu įsigijimą, patariame perskaityti šį straipsnį, kuriame surinkta keletas įdomių prietaisų su tokia funkcija.
eSIM privalumai ir trūkumai
Integruotos SIM kortelės turi daug privalumų, kurie ir paaiškina jų vis didėjantį populiarumą.
- Vienos eSIM atmintyje gali būti saugoma keletas numerių su skirtingais tarifais ir skirtingais mobiliojo ryšio operatoriais.
- Paprastas telefono ir operatoriaus keitimas. Tai galima padaryti iš namų, tiesiog nuskenavus reikiamą QR kodą mobiliojo operatoriaus svetainės asmeninėje paskyroje. Taip pat galima greitai prisijungti prie vietinio operatoriaus keliaujant į kitą šalį, kad nereikėtų mokėti už brangų tarptinklinį ryšį.
- Pametus ar pavogus jūsų išmanųjį telefoną, piktavaliai negalės gauti prieigos prie internetinės bankininkystės, tiesiog perstatydami SIM kortelę į kitą telefoną.
- Galimybė naudoti tą patį telefono numerį ir tarifą išmaniajame telefone ir išmaniuosiuose laikrodžiuose su eSIM palaikymu. Jums nereikės išleisti pinigų atskiram tarifiniam planui mobiliajam internetui išmaniuosiuose laikrodžiuose, o patį prietaisą galėsite naudoti atsakant į skambutį, kai išmaniojo telefono nėra po ranka.
Vis dėlto integruotos SIM kortelės turi ir trūkumų.
- Išmaniųjų telefonų su eSIM palaikymu skaičius, nors ir didėja, vis dar labai ribotas, o biudžetinių modelių tarp jų beveik nėra.
- Integruotos SIM kortelės ne taip paprasta „permesti” į kitą telefoną. Todėl jei keičiate išmaniuosius telefonus kaip pirštines arba tiesiog dažnai perstatinėjate SIM kortelę į kitą telefoną, eSIM jums vargu ar tiks. Bet būkime sąžiningi – tokios situacijos pasitaiko gana retai.
Fizinių SIM kortelių privalumai ir trūkumai
Žinoma, plastikinės SIM kortelės taip pat turi privalumų ir trūkumų. Prie jų teigiamų pusių galima priskirti:
- greitą ir paprastą plastikinės SIM kortelės perkėlimą praktiškai į bet kurį išmanųjį telefoną;
- sugedus SIM kortelei, ją galima nemokamai arba beveik nemokamai pakeisti bet kuriame mobiliojo ryšio operatoriaus biure. Jei suges eSIM, jums tikrai nepavyks išsiversti be brangaus remonto.
Iš plastiko minusų išsiskiria:
- nedidelis patikimumas ir būtinybė retkarčiais keisti plastikinę SIM kortelę;
- paprastas plastikinės SIM kortelės „permėtymas” iš telefono į telefoną labai palengvina gyvenimą piktavaliams. Todėl jei teikiate pirmenybę būtent šiam SIM kortelių tipui, būtinai nustatykite joms PIN kodą.
Kuri SIM kortelė geresnė: plastikinė ar eSIM
Mūsų nuomone, eSIM pranašumai akivaizdūs. Todėl jei jūsų telefonas palaiko šią funkciją, perėjimas prie jų naudojimo bus teisingas sprendimas. Toks SIM kortelės tipas išlaisvins jus nuo būtinybės lankyti operatoriaus biurą, jis daug saugesnis ir patikimesnis už įprastą plastiką bei leidžia naudoti tą patį telefono numerį išmaniajame telefone ir išmaniuosiuose laikrodžiuose.
- Ko bijo telefoniniai sukčiai – pasakę šias frazes sukčiai patys padės ragelį
- Pristatytas naujasis „Volvo XC70“ – modernus skandinaviškas SUV hibridas
- „Google Maps“: sugrįžta funkcija, kuri buvo dingusi. „Tai buvo klaida”
- Kiek pinigų galima priimti į banko sąskaitą iš artimųjų, draugų ir pažįstamų: kokios ribos nereikėtų peržengti
- Pilotas prabilo: atskleidė, kam iš tikrųjų reikalingas lėktuvo režimas