Kiekvienas iOS atnaujinimas – tai ne tik kosmetinis pagerinimas: už jo slypi kompleksinis technologinių naujovių sluoksnis, veikiantis našumą, saugumą ir vartotojo sąveiką su įrenginiu. Išleisdama iOS 26, Apple daro didžiulę statymo į dirbtinį intelektą, skirtą pagreitinti komandų apdorojimą, padidinti balso atpažinimo ir objektų nuotraukose tikslumą, o svarbiausia – išsaugoti konfidencialumą, dirbant be nuolatinio kreipimosi į debesį.
Developer Beta 3 demonstruoja, kur juda platforma: išlygintos animacijos, adaptyvūs pranešimai, nauji vizualiniai „Liquid Glass” efektai ir perdirbtas foninių užduočių mechanizmas. Vis dėlto tai vis dar „juodraštinė” versija, skirta gauti grįžtamąjį ryšį iš kūrėjų ir išaiškinti kritinius gedimus prieš platesnio masto testavimą. Public Beta, suplanuota 2025 m. liepos 23 d., taps pirma galimybe išbandyti daugumą funkcijų savo įrenginyje be kūrėjo paskyros.
Šiame straipsnyje detaliai apžvelgsime pokyčius Beta 3 versijoje, pasidalinsime testavimo rezultatais iPhone 13 ir paaiškinsime, kodėl optimalus momentas įdiegti iOS 26 dar priešakyje.
Versijų chronologija
Beta 1 (po WWDC 2025)
Pasirodė pirmieji „Liquid Glass” efektai, bazinis Apple Intelligence funkcijų rinkinys ir atnaujintos piktogramos.
Beta 2
Pridėti „gyvi” tapetai, optimizuotas Siri darbas, pašalinti Control Center užstrigimai.
Beta 3 (23A5287g, 2025 m. liepos 7 d.)
- Skubus įspėjimas „Gmail“ naudotojams
- Pervedimai iš kortelės į kortelę: ką reikia žinoti lietuviams pagal naujas ES taisykles
- Dideli „Swedbank” pokyčiai nuo lapkričio 1 dienos. Palies kiekvieną banko klientą
- Ką reiškia šis ženklas? Raudonas taškas suklaidina ne vieną patyrusį vairuotoją
- Kaip išvalyti išmaniojo telefono atmintį, kad jis veiktų geriau
Prieinama tik kūrėjams; pagrindinis dėmesys – vaizdo ir foninių procesų tobulinimas.
Public Beta (2025 m. liepos 23 d.)
Atvira beta be kūrėjo paskyros, stabilesnė ir artimesnė finalui.
Svarbiausia Beta 3 versijoje
Liquid Glass
Santūrus skaidrumas Control Center ir sistemos skydeliuose – tekstas skaitomas aiškiau. • Sklandžios animacijos su A15 Bionic: horizontalus pagrindinio ekrano slinkimas tapo jautresnis, be perteklinio „skystumo”.
Išmanieji pranešimai
Algoritmas atideda pranešimus įprastomis „tylos” valandomis. • Programų prioritetą galima nustatyti rankiniu būdu, bet pagal nutylėjimą sistema valdo pati.
Siri ir neprisijungęs AI
Vietinis diktavimas beveik nenusileidžia debesies tikslumui ir nereikalauja perkrovimų. • Automatinės santraukos Mail ir Žinutėse formuojamos visiškai įrenginyje.
Baterija ir foninės užduotys
Foniniai atnaujinimai prisitaiko prie jūsų elgesio („Netrukdyti”, ekrano neveikimo laikas). • iPhone 13 vakare lieka iki 5% mažiau įkrovos palyginti su iOS 18 esant analogiškam naudojimo scenarijui.
Kamera ir galerija
3D efektai veikia ne tik Live Photos, bet ir slenkant albumus su Dolby Vision. • Neprisijungusi paieška atpažįsta sudėtingas scenas be interneto ryšio.
Diegimo patirtis iPhone 13
• Atnaujinimo apimtis – maždaug 6 GB, atsisiunčiama be vėlavimų per Wi-Fi. • Diegimas įvyko be užstrigimų ir klaidų; įrenginys neblogai veikia nuo pirmo įjungimo. • Bankinės programėlės veikia įprastai, kai kuriose programėlėse aptikti reti išsijungimai. • Beta funkcijos neįkyrios, optimizavimas ir vietinis AI daro sistemą „protingesnę”.
Kodėl verta palaukti Public Beta
- Mažiau kritinių gedimų. Public Beta testuoja tūkstančiai vartotojų, Dev Beta – daugiausia kūrėjai.
- Suderinamumas. Iki viešo išleidimo dauguma trečiųjų šalių programėlių adaptuoja savo atnaujinimus.
- Duomenų saugumas. Public Beta paprastai išvalyta nuo kritinių klaidų atsarginėse kopijose ir šifravime.