Kiekviename išmaniajame telefone yra bent viena iš anksto įdiegta naršyklė – viskas priklauso nuo gamintojo. Tačiau būna situacijų, kai vienos naršyklės nepakanka. Aptarkime tokias situacijas šiame straipsnyje, taip pat pakalbėkime, kokias naršykles verta įsidiegti.
Paprastai daugiau nei vienos naršyklės reikia tam, kad galėtumėte atskirti prisijungimus, jei turite du paskyras toje pačioje paslaugoje – kad nuolat nereikėtų įvedinėti savo paskyros duomenų. Vienoje naršyklėje – viena paskyra, kitoje – antra. Žinoma, galima naudoti „Inkognito” režimą, bet jis neišsaugo paskyrų duomenų. Iš principo galima klonuoti vieną naršyklę ir turėti dvi, bet daug įdomiau įsidiegti kelias skirtingas naršykles. Pakalbėkime apie jas.
Google Chrome
Turbūt greičiausia naršyklė bet kokiam mobiliajam įrenginiui. Jos privalumas tas, kad ji neturės jokių integruotų papildinių. Patogumas dar ir tas, kad galima sinchronizuoti naršyklės paskyrą su kompiuterio naršykle – visi duomenys bus vienodi abiejuose įrenginiuose.
Chrome naršyklės minusas tas, kad ji renka daug duomenų apie vartotoją reklamai, bet patogu, jei nuolat naudojatės Google paslaugomis. O privalumas tas, kad Chrome naudojamo variklio pagrindu kuriama daugybė kitų naršyklių su įvairiais papildiniais.
Opera ir Mozilla Firefox
Galima pabandyti įsidiegti šias dvi naršykles, jei anksčiau minėtos veikia lėtai. Apskritai visos naršyklės yra panašios, ir kartais reikia parinkti tą ar kitą naršyklę greitam ir sklandžiam darbui. Praktikoje pasitaikė atvejų, kai integruota naršyklė nuolat strigtų vienoje svetainėje – įsidiegus Opera, šios problemos dingo. Viskas priklauso nuo išmaniojo telefono – jų labai daug ir visų tiesiog neaprašysi.
DuckDuckGo
Maksimalus privatumas. Ši naršyklė visiškai nerenka jokios informacijos, taip pat neišsaugo istorijos ir slapukų failų. Idealu tiems, kas rūpinasi savo privatumu. Gali naudoti proxy serverį, todėl svetainės per jį atidaromos lėčiau.
Taip pat verta suprasti, kad daugelis mano, jog jų internetas lėtas – iš tikrųjų gali lėtai veikti pats telefonas ir lėtai atidaryti puslapius. Jei kažkas naršyklėje veikia lėtai, tiesiog pabandykite naudoti kitą naršyklę.
Atminkite! Ne visada galima pašalinti iš anksto įdiegtą naršyklę – labai dažnai ji gali rodyti reklamą iš gamintojo: tai dar viena priežastis vietoj jos įsidiegti kitą. Ir nepamirškite, kad naršyklės talpyklą reikia reguliariai valyti – kartais ji gali užimti šimtus megabaitų, o tai lėtina veikimą.
- Geriau priliesti ar įkišti mokėjimo kortelę į skaitytuvą atsiskaitant už prekes ar paslaugas? Atsakymas jums gali nepatikti
- Ko negalima statyti šalia Wi-Fi maršrutizatoriaus: 12 pagrindinių klaidų
- „Swedbank“ klientė gavo labai keistą siuntinį į savo pašto dėžutę: „Esu nesupratimo būsenoje“
- Nuo bankomato nė žingsnio – ši klaida tyko kiekvieno, kuris nori išsiimti grynųjų. Esate potencialus taikinys
- Lietuviai pasibaisėję – Vilniuje ir Klaipėdoje dominuoja rusų kalba, kur dingo lietuvių kalba?