Skamba kaip paradoksas, bet pastaruoju metu daugelis draugų nustojo naudotis išmaniaisiais telefonais. Vietoj išmaniojo telefono – paprastas mygtukinis telefonas. Tikriausiai jau kažkur girdėjote, kad mygtukiniai telefonai grįžta į madą?
Geras išmanusis telefonas kainuoja daug – kainos prasideda nuo 400 eurų. O mygtukinis telefonas? Jis kainuoja vos keliasdešimt eurų. Beje, yra modelių, kurie palaiko 4G ir programėlių diegimą, pavyzdžiui, WhatsApp. Tokie įrenginiai veikia su KaiOS operacine sistemae arba net Android.
Išmanusis telefonas per daug trapus
Pagrindinis bet kurio išmaniojo telefono minusas (išskyrus specialius apsaugotus) – sudaužei ekraną, ir viskas, likai be ryšio. Be to, kartais net skubios pagalbos tarnybų iškviesti nepavyksta – įrenginys virsta nenaudinga plyta. O geram mygtukų telefonui mažai kas baisu, nebent šarvuočio vikšras jį gali sunaikinti.
Gudrūs gamintojai net į biudžetinius modelius deda stiklinį ekraną. Asmeniškai per savo gyvenimą sudaužiau daugiau nei 5 išmaniųjų telefonų ekranus ir tuo nesidžiaugiu. O štai yra senas „Samsung” – jis turi plastikinį ekraną ir iki šiol veikia.
Išmanusis telefonas – per daug nereikalingos informacijos
Tyrimai rodo, kad daugelis žmonių praleidžia daugiau nei ketvirtadalį savo dienos prie išmaniojo telefono ekrano. Be to, vargu ar dauguma užsiima kuo nors naudingu – greičiau žiūri bukus vaizdelius scrollindami ar žiūri vaizdo įrašus kvailame TikTok’e. Iš čia išvada: per daug informacijos. Vieni nori, kad juos skaitytų, o kiti – sugeria šią informaciją.
Vienas mano bičiulis mano taip: geriau paskambinti, pasikalbėti 5–7 minutes ir išsiaiškinti visus klausimus, nei valandų valandas susirašinėti WhatsApp ar Messenger. Juk anksčiau kažkaip gyveno visi be to.
O juk be turinio vartojimo išmaniajame telefone reikia išmanyti ir mokėti kompetentingai juo naudotis. Daugelis vyresnio amžiaus žmonių iki šiol nemėgsta tokios technikos – per daug ji sudėtinga. Neretai pasitaikydavo atvejų, kai padėdavau vyresniems kaimynams su išmaniuoju telefonu – jie netyčia perjungdavo jį į skrydžio režimą ir likdavo be ryšio.
Išmanusis telefonas – tai nesaugu
Amžiuje, kai kiekviena interneto paskyra ir banko kabinetas yra susietas su išmaniuoju telefonu, tai sukuria dideles rizikas. Pavyzdžiui, jei išmaniojo telefono viduje apsigyvens virusas, jis gali perimti duomenis iš SMS ir gauti prieigą prie banko sąskaitos.
- Ko negalima statyti šalia Wi-Fi maršrutizatoriaus: 12 pagrindinių klaidų
- VMI atskleidė, kodėl stebi jūsų grynųjų pinigų įnašus bankomatuose – ne visi bus patenkinti
- Dvi sekundės ir liksite be savo banko kortelės: kaip vagys apgauna žmones prie bankomatų
- Bankas užblokavo pinigus dėl mokėjimo paskirties. Viskas dėl užrašo „Atsiskaitymas-Kuba”
- Kam dirbti, jei gali nedirbti? 5 metus po 1400 eurų – daryti nieko nereikia. Deja, netrukus viskas pasikeis
Ar bus atsisakyta išmaniųjų telefonų?
Žinoma, ne, bet tie, kurie pavargo nuo skaitmeninio pasaulio, jau atsisako panašių įrenginių. Ypač jei jie daug laiko praleidžia prie kompiuterio. Reikia suprasti, kad išmanusis telefonas – tai įrankis, kuriuo reikia mokėti kompetentingai naudotis. Taip, pasaulis dabar jau neįmanomas be išmaniųjų telefonų – jie padeda darbe, moksle ir laisvalaikiu. Bet liko ir mygtukiniai telefonai, kurie nepaliks jūsų be ryšio, užtat leis pailsėti nuo sparčiai augančio skaitmeninio pasaulio.