Pastaruoju metu kai kurie išmaniųjų telefonų gamintojai iš Kinijos į įrenginius pradėjo montuoti itin talpius akumuliatorius – net iki 7000 mAh, o tuo metu „Samsung“, „Apple“ ir „Google“ įrenginiai vis dar naudoja 5000 mAh ar mažesnės talpos baterijas. Dabar paaiškėjo tikroji šio reiškinio priežastis – ir tai nėra nei taupymas, nei technologinis atsilikimas.
Kaip paaiškino žinomas informatorius ir tinklaraštininkas @UniverseIce, JAV galioja reglamentas 49 CFR 173.185, kuris riboja maksimalų vienos akumuliatoriaus celės energijos kiekį iki 20 Wh (vatvalandžių). Jei šis slenkstis viršijamas, įrenginys automatiškai patenka į pavojingų įrenginių kategoriją, o tai ženkliai padidina logistikos kaštus. Panašūs apribojimai galioja ir Europos Sąjungoje.
Dėl šių priežasčių Kinijos gamintojai dažnai sumažina akumuliatoriaus talpą tarptautinėse modelių versijose. Pavyzdžiui, „Xiaomi 15 Ultra“ Kinijoje parduodamas su 6000 mAh baterija, o Europos rinkai skirtas variantas jau turi 5410 mAh akumuliatorių.
Kai kurie prekių ženklai šiuos apribojimus apeina naudodami dviejų celių akumuliatorius – kiekviena celė atitinka reikalavimus, tačiau jų bendra talpa būna didesnė. Taip elgiasi, pavyzdžiui, „OnePlus“, įdiegdami į „OnePlus 13“ bateriją, kurios bendra talpa – 6000 mAh. Tačiau „Samsung“ ir kiti ne Kinijos gamintojai renkasi visiškai laikytis normatyvų. Dėl to tikimasi, kad ir būsimas „Galaxy S26 Ultra“ turės 5000 mAh bateriją – kaip ir pirmtakai.
Tuo pat metu kyla abejonių, ar tikrai didesnės talpos baterijos yra pavojingesnės. Naujausi tyrimai rodo, kad dauguma akumuliatorių gaisrų kyla ne su Kinijos įrenginiais, o su žinomų gamintojų, įskaitant „Samsung“, telefonais. Tai leidžia manyti, kad JAV ir ES taikomi ribojimai galimai grindžiami pasenusiais reikalavimais, o ne realia rizikos analize.
- Svarbi informacija gyventojams apie atsiskaitymo pokyčius – nuo 2026 m. keisis euro banknotai
- Nuo rugpjūčio 1 dienos pokyčiai kurie palies kiekvieną keliautoją. Jei dar nežinote, pats metas sužinoti
- Kas važinėja automobiliais su vidaus degimo varikliais – ruoškitės! Prognozuojama džiugi žinia
- Nemaloni žinia daugeliui „Swedbank“ klientų: „Pajamos sparčiai mažėja“
- Kaip pašalinti visą informaciją apie save iš interneto?