Kai „Apple” per šių metų WWDC pristatė „iOS 26″ su „Liquid Glass” sąsaja ir daugybe dirbtinio intelekto funkcijų, visi manė, kad viskas. Bet ne. Markas Gurmanas iš „Bloomberg” atskleidė, kad technologijų gigantas tyčia nutylėjo dvi funkcijas, kurios gali pakeisti mūsų kasdienybę. Kodėl „Apple” slepia tai, kas jau beveik paruošta?
„AirPods”, kurios kalba visomis kalbomis
Įsivaizduokite: esate Paryžiuje, užeinate į kavinę, o padavėjas kalba tik prancūziškai. Užsidedate „AirPods” ir girdite jo žodžius lietuviškai, realiu laiku. Ne, tai ne mokslinė fantastika – tai viena iš funkcijų, kurią „Apple” kuria, bet kol kas tyli.
Ši technologija plėtoja jau esamas vertimo galimybes „Messages”, „FaceTime” ir „Phone” programėlėse. Skirtumas – dabar tai veiks gyvai, kalbantis su realiais žmonėmis gatvėje, parduotuvėje ar verslo susitikime. Viskas vyks lokaliai arba per „Apple Intelligence” debesį, užtikrinant privatumą.
Lietuviams, kurie vis dažniau keliauja ar dirba tarptautinėje aplinkoje, tai būtų tikras proveržis. Nebereikės mojuoti rankomis bandant paaiškinti, ko norite Italijos restorane, ar nervintis dėl verslo derybų užsienio kalba.
Wi-Fi prisijungimas: pagaliau be galvos skausmo
Antra paslėpta funkcija sprendžia problemą, su kuria susiduria kiekvienas keliautojas. Atvykstate į viešbutį, prisijungiate prie Wi-Fi savo „iPhone”, o tada reikia tą patį daryti su „iPad”, „MacBook” ir „Apple Watch”. Įprasta? Erzina? „Apple” sako – nebereikės.
Naujoji funkcija automatiškai sinchronizuos Wi-Fi prisijungimus tarp visų jūsų „Apple” įrenginių. Prisijungėte telefonu viešbutyje? Visi kiti įrenginiai prisijungs automatiškai. Be papildomų veiksmų, be slaptažodžių kartojimo.
Lietuvoje, kur vis daugiau žmonių turi po kelis „Apple” įrenginius, tai sutaupys nemažai laiko ir nervų. Ypač tiems, kas dažnai lankosi konferencijose, sporto klubuose ar dirba iš kavinių.
Kodėl „Apple” tyli kaip partizanas?
Gurmanas atskleidžia priežastį – praėjusiais metais „Apple” pristatė daugybę funkcijų, kurios vėlavo mėnesius. Kai kurios vis dar nepasirodė. Vartotojai pyksta, o „Apple” reputacija kenčia.
- Dar viena netikėta žinia iš „Swedbank“ nutraukiama itin populiari paslauga. Klientai jaučiasi apgauti
- „Swedbank” skelbia esminius pokyčius, kurie įsigalios nuo spalio 5 dienos: ką svarbu žinoti kiekvienam klientui
- „Swedbank” banko klientai negali atlikti mokėjimų – bankas patvirtino trikdžius
- SEB bankas įspėja apie tris naujus apgaulės būdus. Sukčiai pakeitė taktiką
- Rimtas įspėjimas iš „Swedbank”: sukčiai niekur nedingo, vis dažniau skambina ir apsimetinėja banko darbuotojais
Todėl šiemet kompanija nusprendė būti atsargesnė. Rodo tik tai, kas beveik paruošta. O šios dvi funkcijos, nors ir beveik gatavas, dar reikalauja šlifavimo. „Apple” nenori kartoti klaidų – geriau nutylėti ir nustebinti vėliau, nei žadėti ir nusivilti.
Lietuviška perspektyva: ar verta laukti?
Lietuviai, tradiciškai atsargūs naujovių atžvilgiu, gali klausti – ar tikrai to reikia? Atsakymas priklauso nuo gyvenimo būdo. Jei keliaujate, dirbate su užsieniečiais ar tiesiog mėgstate technologijas – taip, verta laukti.
Vertimo funkcija gali būti ypač naudinga mūsų emigrantams. Įsivaizduokite – močiutė iš Lietuvos gali kalbėtis su anūkais Anglijoje be kalbos barjero. Verslininkams – galimybė plėsti verslą be vertėjų paslaugų.
Wi-Fi sinchronizacija irgi aktuali. Lietuvoje vis daugiau viešų vietų su prisijungimo portalais – prekybos centrai, oro uostai, traukiniai. Kiekvieną kartą registruotis su visais įrenginiais – kankinimas, kurį „Apple” žada panaikinti.
By @HamidGanji_ – Apple is yet to release at least two new features for iOS 26 users. These features might arrive later this year. #Apple #iOS26 #AirPodsPro2 https://t.co/zc0gSD9jyw
— NeowinFeed (@NeowinFeed) June 29, 2025
Kada galėsime išbandyti?
Gurmanas prognozuoja, kad abi funkcijos pasirodys 2025 metų rudenį – greičiausiai su „iOS 26.1″ spalį arba „iOS 26.2″ gruodį. Bet žinant „Apple”, datos gali keistis.
Funkcijos veiks tik naujesniuose įrenginiuose – „iPhone 15 Pro” ir naujesni, „AirPods Pro” antros kartos ir naujesni. Taigi, jei vis dar naudojate seną „iPhone”, gali būti laikas pradėti taupyti atnaujinimui.
Ar tai keičia žaidimo taisykles?
Realaus laiko vertimas per ausines – taip, tai revoliucija. Tai ne tik patogumas, bet ir galimybė naikinti kalbos barjerus. Pasaulis tampa mažesnis, o bendravimas – paprastesnis.
Wi-Fi sinchronizacija mažiau revoliuciška, bet kasdienybėje gal net naudingesnė. Tai tas mažas patogumas, kurio nežinojote, kad reikia, kol jo neturėjote.
Skeptikų balsas
Žinoma, visada atsiras skeptikų. „Kam man vertėjas ausyse, jei galiu naudoti „Google Translate”?” Skirtumas – patogumas ir greitis. Nereikia laikyti telefono, rodyti ekrano, laukti. Tiesiog kalbatės.
„O Wi-Fi? Juk galiu įvesti slaptažodį.” Taip, galite. Bet „Apple” filosofija – padaryti technologijas nematomu pagalbininku. Kad nereikėtų galvoti apie technologijas, o tiesiog naudotis.
Pabaiga, kuri yra tik pradžia
„Apple” sprendimas slėpti šias funkcijas rodo brandą. Geriau tylėti ir dirbti, nei girtis ir nusivilti. Lietuviams, įpratusiems prie „geriau mažiau, bet geriau” principo, tai turėtų būti suprantama.
Belieka laukti rudens ir tikėtis, kad „Apple” ištesės neišsakytus pažadus. O gal net nustebins kuo nors, apie ką dar nežinome. Juk geriausi siurprizai – tie, kurių nesitiki.
Iki tol galime tik spėlioti ir svajoti apie ateitį, kurioje kalbos barjerai nebeegzistuoja, o technologijos tikrai „just works”, kaip mėgsta sakyti „Apple”.