Praėjo laikai, kai norint suprasti, kaip veikia technika, reikėjo būti inžinieriumi arba bent jau perskaityti storą instrukciją. Dabar kiekvienas kišenėje nešiojasi galingą kompiuterį, kuris gali beveik viską – nuo išmanaus namo valdymo iki širdies ritmo matavimo. Bet net toks pažangus įrenginys kartais elgiasi keistai: baterija išsikrauna greičiau nei įprasta, signalas dingsta pačiu netinkamiausiu metu, o programėlės „lagina“ be aiškios priežasties.
Įdomu tai, kad jūsų telefone slypi „slapti mygtukai“, kurie gali daug ką pasakyti apie jo būklę – ir visa tai pasiekiama tiesiog per rinkimo ekraną. Įvedus specialų skaičių derinį, atsiveria prieiga prie paslėptų funkcijų. Tai ne įsilaužimas, ne kenkėjiška veikla ir net nereikia root ar jailbreak teisių – tik keli paspaudimai ir šiek tiek smalsumo. Tad pradedam!
Naudingi kodai Android telefonams
Android įrenginių naudotojams paruošiau visą „špargalkę“. Šie kodai veikia beveik visuose telefonuose – tiek biudžetiniuose, tiek flagmanuose:
*#06#
– rodo IMEI. Tai unikalus jūsų telefono identifikatorius. Jei telefoną pavogtų ar pamestumėte, šis numeris padės jį atpažinti.*#*#4636#*#*
– atveria meniu su informacija apie bateriją, Wi-Fi ir mobilųjį tinklą. Naudinga, jei norite patikrinti, kodėl internetas sulėtėjo arba kaip laikosi akumuliatorius.*#*#0*#*#*
– testavimo režimas. Galite išbandyti ekraną (visas spalvas), vibraciją, kamerą, garsą ir kt. Labai praverčia po remonto.*#*#2664#*#*
– jutiklinio ekrano diagnostika. Tinka, jei atrodo, kad ekranas lėčiau reaguoja į prisilietimus.*#*#232339#*#*
– Wi-Fi ryšio tikrinimas. Padės suprasti, ar problema yra maršrutizatoriuje, ar pačiame telefone.*#*#7780#*#*
– atstato nustatymus ir programėles į gamyklinius. Duomenys lieka, bet visos programėlės bus atnaujintos kaip naujame telefone. Naudinga, jei sistema pradėjo strigti.- Dėmesio!
*2767*3855#
– visiškas gamyklinis atstatymas. Ištrins visus duomenis. Nenaudokite, jei nesate tikri, kad norite viską pradėti iš naujo.
Kodai iPhone telefonams
iPhone taip pat turi savo paslapčių. Nors veikia šiek tiek kitaip nei Android, bet irgi įdomu:
*3001#12345#*
– Field Test Mode. Leidžia matyti signalo stiprumą skaičiais (ne tik taškeliais) ir kitas mobiliojo tinklo detales. Naudinga, jei dažnai dingsta ryšys arba lėtas internetas.*#21#
– patikrina, ar įjungtas skambučių peradresavimas. Gali būti naudinga, jei kas nors „pajuokavo“ ir peradresavo jūsų skambučius.##002#
– išjungia visus peradresavimus. Patikimas būdas atgauti visišką kontrolę.*#06#
– rodo IMEI numerį, kaip ir Android įrenginiuose.
Ką galima sužinoti?
Naudodami šiuos kodus galite:
- Patikrinti, kiek nusidėvėjusi baterija;
- Sužinoti, ar jūsų vietovėje stabilus ryšys;
- Aptikti nepageidaujamą peradresavimą;
- Ištestuoti vibraciją, ekraną, jutiklius – pavyzdžiui, po remonto įsitikinti, kad viskas veikia.
Kam man to reikia?
Įsivaizduokite situaciją: perkate naudotą telefoną. Kaip suprasti, ar jis geras? Įvedate vieną iš šių kodų – ir akimirksniu matote, kad, pavyzdžiui, baterija beveik mirusi arba ryšys labai silpnas. Kaip techninė apžiūra automobiliui, tik telefonui.
Kita situacija: draugas skundžiasi, kad telefonas lėtėja. Patarkite keletą kodų – gal problema visai ne „geležyje“, o tiesiog prastai veikiančioje sistemoje.
Ir šiaip – tai įdomu! Kaip rasti slaptą liuką savo telefone. Arba kaip surasti seną laišką močiutės skrynioje. Tik vietoj prisiminimų – technologijos ir galimybė viską suprasti.
- Svarbi informacija gyventojams apie atsiskaitymo pokyčius – nuo 2026 m. keisis euro banknotai
- Nuo rugpjūčio 1 dienos pokyčiai kurie palies kiekvieną keliautoją. Jei dar nežinote, pats metas sužinoti
- Kaip telefonas sužino, kur jūs esate – net be interneto ir GPS
- Kaip pašalinti visą informaciją apie save iš interneto?
- Slapti Android ir iPhone kodai, apie kuriuos niekada nežinojote. Sužinok visą paslėptą informaciją apie savo telefoną
Pasidalink su draugu!
Jei pažįstate žmogų, kurio telefonas „lagina“ – būtinai nusiųskite jam šį straipsnį. Gal šie kodai padės suprasti, kad kaltas ne pasaulio pabaiga, o tiesiog sena baterija arba silpnas signalas.
Technologijos juk neturi gąsdinti. Priešingai – jos sukurtos tam, kad padėtų. Svarbiausia – žinoti, kur ieškoti pagalbos.