Kriptovaliutų rinka pergyvena istorinį momentą – bitkoino vertė naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį pirmą kartą peržengė 112 tūkstančių JAV dolerių ribą. Bloomberg duomenimis, vienos populiariausios kriptovaliutos kaina pasiekė rekordinius 111 988,90 dolerių.
Spencer Hallarn iš investicijų bendrovės GSR aiškina, kad už šį šuolį atsakingas „milžiniškas ETF fondų ir skaitmeninių iždo obligacijų poreikis”. Paprasčiau tariant, instituciniai investuotojai masiškai perka bitkoiną per biržoje prekiaujamus fondus.
Tai ne vienintelis veiksnys. Pasak profesoriaus Adamo Gureno iš Hunting Hill Global Capital, rekordą lėmė trijų jėgų derinys: pinigų srautai į ETF fondus, augantis institucijų susidomėjimas ir palankus ekonominis klimatas.
Ne tik bitkoinas džiaugiasi
Įdomu tai, kad bitkoinas nėra vienišas savo triumfe. Technologijų gigantai taip pat pasiekė istorinius rekordus – Nasdaq indeksas, Microsoft ir Nvidia akcijos šauna į viršų. Nvidia rinkos vertė netgi viršijo neįsivaizduojamus 4 trilijonus dolerių.
Bloomberg analitikai pastebi, kad investuotojai drąsiai prisiima riziką, tikėdamiesi, jog Donaldo Trumpo administracija sieks prekybos susitarimų su partneriais, o ne konfliktų eskalavimo.
Ar verta džiaugtis per anksti?
Vincent Liu iš Kronos Research perspėja entuziasmus – kriptovaliutų ekspertas mato galimą korekcijos riziką. Jo nuomone, investuotojai turėtų būti budrūs, nes makroekonominė situacija gali greitai pasikeisti, o tai verstų daugelį fiksuoti pelną ir parduoti.
Bitkoinas vis labiau prilyginamas „skaitmeniniam auksui” – saugiam prieglobsčiui neramiems laikams. Tačiau skirtingai nei auksas, kriptovaliuta išlieka daug nepastovesnė ir jautresnė rinkos nuotaikoms.
Ką tai reiškia paprastiems žmonėms?
Rekordinės kainos rodo augantį pasitikėjimą kriptovaliutomis. Vis daugiau tradicinių investuotojų ir institucijų pripažįsta bitkoiną kaip legitimią investiciją. Tačiau ekspertai primena – kriptovaliutų rinka išlieka nepastovi, todėl investuoti reikėtų tik tiek, kiek galite sau leisti prarasti.
- Nuo bankomato nė žingsnio – ši klaida tyko kiekvieno, kuris nori išsiimti grynųjų. Esate potencialus taikinys
- Jau aišku, kad Jonas Valančiūnas Europoje nežais, tačiau naujienos tuo nesibaigia
- Kaip telefonas sužino, kur jūs esate – net be interneto ir GPS
- Darai tai degalinėje? Gali brangiai sumokėti ne tik už kurą
- „Ignitis” primena, kad pasikeitė elektros kainos. Ar gyventojams reikia imtis veiksmų?