Bendrovė Google sudarė didelės apimties sandorį su Brookfield Asset Management dėl elektros energijos tiekimo iš hidroelektrinių už daugiau nei 3 milijardus JAV dolerių. Kalbama apie dvidešimties metų sutartį dėl 670 megavatų galios tiekimo iš dviejų HE Pensilvanijos valstijoje — Holtwood ir Safe Harbor, esančių maždaug už 120 km nuo Filadelfijos.
Šis sandoris tapo pirmuoju pagal bendrąjį susitarimą, kuriuo Google planuoja nupirkti iki 3 000 megavatų hidroenergijos iš Brookfield gretimose energijos rinkose — nuo Aukštutinio Vidurio Vakarų JAV iki Meksikos įlankos pakrantės ir vidurio Atlanto valstijų.
Dalyvių teigimu, tai didžiausia pasaulyje korporacinė hidroelektros energijos tiekimo sutartis.
Tokie sandoriai tampa vis aktualesni sprogstančio elektros energijos poreikio sąlygomis dėl dirbtinio intelekto plėtros. Didelės technologijų bendrovės, įskaitant Amazon, Microsoft ir Meta, plečia savo duomenų centrus, o tai lemia energijos pajėgumų trūkumą. Šis poreikis sukėlė atnaujintą susidomėjimą branduoline energetika, didelės apimties naujų dujinių elektrinių statybą ir rekordinį pramonės turbinų užsakymą.
Google pažymi, kad dėl šio sandorio bendrovė priartės prie savo tikslo — visiškai pereiti prie švariosios energijos, suderintos su jos vartojimu pagal valandas. Hidroelektros energija yra patraukli tuo, kad jos gamybą galima iš dalies reguliuoti, kompensuojant vėjo ir saulės nestabilumą bei užtikrinant nepertraukiamą tiekimą.
Brookfield savo ruožtu pabrėžia, kad sutartys su Google parems elektrinių Pensilvanijoje licencijų pratęsimo procesą ir gali tapti pagrindu hidroenergetikos aktyvų plėtrai — tiek modernizacijos, tiek naujų įsigijimų būdu.
Ši naujiena pasirodė Donaldo Trumpo administracijos naujos programos paskelbimo fone, kuri, preliminariais duomenimis, numato 70 milijardų dolerių investicijas į dirbtinį intelektą ir energetiką. Tuo pat metu ekspertai pabrėžia, kad Baltųjų rūmų politika — ypač atsinaujinančių energijos šaltinių mokesčių lengvatų panaikinimas — gali prieštarauti paskelbtiems švariosios energijos tikslams.
- Nuo bankomato nė žingsnio – ši klaida tyko kiekvieno, kuris nori išsiimti grynųjų. Esate potencialus taikinys
- Kaip telefonas sužino, kur jūs esate – net be interneto ir GPS
- Jau aišku, kad Jonas Valančiūnas Europoje nežais, tačiau naujienos tuo nesibaigia
- „Ignitis” primena, kad pasikeitė elektros kainos. Ar gyventojams reikia imtis veiksmų?
- Kaip pašalinti visą informaciją apie save iš interneto?