Google pranoko Volstrito analitikų prognozes už ketvirtį, pasibaigusį birželio mėnesį, užbaigdama kelis mėnesius trukusį su dirbtiniu intelektu susijusį pakilimą. Trečiadienį technologijų milžinė pranešė apie 2,31 dolerio pelną vienai akcijai (EPS) ir 96,4 mlrd. dolerių pajamas, viršydama analitikų prognozes – 2,18 dolerio EPS ir 94 mlrd. dolerių pardavimus.
Google generalinis direktorius Sundar Pichai atkreipė dėmesį į „tvirtą augimą” pagrindinėse bendrovės srityse, įskaitant dirbtinį intelektą, paiešką, YouTube ir Google Cloud.
„Mes pirmaujame dirbtinio intelekto srityje ir kuriame produktus neįtikėtinu tempu”, – pareiškime sakė Pichai. „Dirbtinis intelektas teigiamai veikia visas verslo sritis, skatindamas stiprų augimą. Paieška pasiekė dviženkles pajamų augimo rodiklius, o mūsų naujos funkcijos, tokios kaip AI apžvalgos ir AI režimas, veikia puikiai. Taip pat matome stiprius YouTube rezultatus ir prenumeratų pasiūlymus. Cloud parodė tvirtą pajamų, užsakymų ir pelningumo augimą.”
Google AI pokalbių robotas Gemini dabar turi daugiau nei 450 milijonų aktyvių mėnesio vartotojų, o AI apžvalgos – dirbtinio intelekto generuojamos santraukos, automatiškai rodomos Google paieškos rezultatų viršuje – turi daugiau nei 2 milijardus aktyvių mėnesio vartotojų 200 šalių ir 40 kalbų, investuotojų pokalbyje sakė Pichai.
Norėdama neatsilikti nuo savo Cloud produktų ir paslaugų plėtros bei paklausos, Google pranešė planuojanti padidinti kapitalo išlaidų investicijas nuo 75 mlrd. iki 85 mlrd. dolerių. Pichai teigė, kad duomenų centrų ir debesų kompiuterijos infrastruktūros srityje vyrauja „įtempta pasiūlos aplinka” ir kad „akivaizdžiai yra laiko atsilikimas” su šiomis papildomomis investicijomis, kurios bus realizuotos per ateinančius kelerius metus.
„Matome didelę paklausą mūsų išsamiam AI produktų portfeliui”, – pokalbyje sakė Pichai. „Mūsų AI infrastruktūros investicijos yra labai svarbios, norint patenkinti debesų klientų paklausos augimą.”
Rinkos reakcija į padidėjusias išlaidas atrodė nevienareikšmė, teigė Jesse Cohen, vyresnysis „Investing.com” analitikas.
„Nors padidėjusios išlaidos pabrėžia Alphabet įsipareigojimą išlaikyti konkurencinį pranašumą besiformuojančių technologijų srityje, jos taip pat kelia susirūpinimą dėl galimo poveikio trumpalaikiam pelningumui”, – pareiškime sakė Cohen. „AI investicijos skatina bendrovės didelius kapitalo išlaidų įsipareigojimus, nors rinka klausia apie monetizacijos tempą.”
Ką žmonės dabar skaito?
- Kiek pinigų galima priimti į banko sąskaitą iš artimųjų, draugų ir pažįstamų: kokios ribos nereikėtų peržengti
- ES priėmė sprendimą dėl vairuotojo pažymėjimų ir senjorų. Protingas sprendimas. Tai dalis didesnių pokyčių
- „Xiaomi“ pristato naują išmanųjį telefoną – „Redmi Note 14 SE 5G“: ką žinome jau dabar
- Lietuviai nebeperka prabangių automobilių, pavyzdžiui „Mercedes-Benz“ už 100 tūkst. eurų. Dabar daugelis imasi nuomos
- Pagal ES teisės aktus, nuo kitų metų saulės panelės / elektrinės turi būti privalomas naujų pastatų elementas
Kai kurie analitikai teigia, kad tai įprasta bendrovėms, norinčioms efektyviai konkuruoti dirbtinio intelekto ir debesų kompiuterijos srityje.
„Atrodo, kad tai būtina investicija, nes vienintelis veiksnys, ribojantis Google augimą, yra kompiuterijos apribojimai, kurių reikia AI ir debesų sprendimams veikti”, – sakė Brian Mulberry, vyresnysis „Zacks Investment Management” portfelio valdytojas.
Pichai ilgai kalbėjo apie daugelį naujausių bendrovės AI pasiekimų, nors bendrovė vis dar atsilieka nuo pagrindinių žaidėjų, tokių kaip OpenAI. Vos praėjusią savaitę OpenAI paskelbė, kad prie savo ChatGPT debesų saugyklų teikėjų pridės Google Cloud.
„Debesų verslas ir toliau naudojasi tvirta įmonių paklausa, o neseniai OpenAI sprendimas paleisti ChatGPT Google Cloud platformoje – anksčiau daugiausia pasikliovus Microsoft – yra ir simboliškas, ir strateginis”, – pareiškime sakė Scott Acheychek, „Rex Financial” vyriausiasis operacijų pareigūnas. „Tai kalba apie mastą. Tai kalba apie greitį. Ir tai pabrėžia, kaip Alphabet vidinė AI sistema tyliai virsta konkurenciniu pranašumu, laimėdama tokių vardų kaip Apple ir Anthropic verslą.”
Nors analitikai vis dar tikisi, kad bendrovė praneš apie teigiamus metų antrojo ketvirčio rezultatus, kai kurie nerimauja dėl neseniai patirtų antimonopolinių pralaimėjimų. Balandžio mėnesį teisėjas nustatė, kad įmonė veikė neteisėtai kurdama kai kurių savo reklamos technologijų monopoliją. Tai sekė po rugpjūčio sprendimo, kuriame nustatyta, kad Google užsiėmė antikonkurencine veikla siekdama apsaugoti savo paieškos monopoliją.
Bendrovė pranešė apie 12% pajamų padidėjimą visose Google paslaugose, įskaitant pagrindinę paieškos sistemą, nuramindama analitikų susirūpinimą dėl naujausių pranešimų ir pareiškimų, rodančių, kad Google paieškos pirmą kartą per 22 metus sumažėjo. Pavyzdžiui, per neseniai vykusį Google antimonopolinį teismo procesą Apple vyresnysis paslaugų viceprezidentas Eddy Cue sakė, kad Google paieškos Safari naršyklėje sumažėjo pirmą kartą per 22 metus. Jis tai priskyrė AI pokalbių robotų, tokių kaip ChatGPT, Perplexity, Gemini ir Microsoft Copilot, naudojimo paieškoms augimui.
„Paieška išlieka dominuojančiu pinigų generatoriumi – ir įtampos tašku”, – sakė Acheychek. „Nors OpenAI ChatGPT yra akivaizdžiai grėsmė Google paieškos verslui, jis taip pat yra klientas. Ši dvilypė pozicija apibendrina momentą. Tai nebūtinai yra lenktynės, kuriose nugalėtojas pasiima viską; tai varžybos aptarnauti sprogstančią generatyvinių įrankių paklausą, kad ir kur jie būtų.”