Žemų kainų oro linijų kompanija „Ryanair” ruošiasi įvesti reikšmingus rankinio bagažo politikos pakeitimus, kurie palies milijonus žmonių visoje Europoje. Naujovės turėtų įsigalioti rugpjūčio pradžioje.
Ryanair vadovas Michaelas O’Leary, lankydamasis Varšuvoje liepos 8 dieną, oficialiai patvirtino būsimus rankinio bagažo taisyklių pakeitimus. Kompanijos planuojami sprendimai formuojami atsižvelgiant į Europos Komisijos rekomendacijas dėl nemokamo rankinio bagažo standartų.
Konkretūs pakeitimai
Šiuo metu Ryanair keleiviai gali nemokamai įsinešti rankinį bagažą, kurio matmenys neviršija 40 x 25 x 20 centimetrų. Nuo rugpjūčio 1 dienos šie matmenys bus padidinti iki 40 x 30 x 20 centimetrų.
„Europos Komisija nustatė nemokamo rankinio bagažo standartus – 40 x 30 x 15 centimetrų. Mūsų naujieji matmenys bus net didesni už šiuos europininius reikalavimus”, – pabrėžė O’Leary.
Praktiškai tai reiškia, kad keleiviai galės naudoti kuprinę, kurios talpa siekia 24 litrus, palyginti su dabartiniais 20 litrų. Šis pakeitimas suteiks daugiau vietos asmeniniams daiktams ir palengvins kelionės ruošimą.
Bagažo matmenų padidėjimas turės ir kitą teigiamą poveikį – jie taps identiški Wizz Air taikomoms taisyklėms. Tai reikš, kad keliaujantiems abiejų kompanijų skrydžiais nebereikės turėti skirtingų kuprinių ar lagaminų.
„Turistai galės naudoti tą patį rankinį bagažą nepriklausomai nuo to, ar skrenda Ryanair ar Wizz Air”, – tokia praktinė nauda iš šių pakeitimų.
Mokesčių politika išlieka griežta
Nors bagažo matmenys didės, O’Leary aiškiai įspėjo, kad kompanijos griežta mokesčių politika nepakis. Keleiviai, kurie bandys įsinešti per didelį bagažą, ir toliau mokės papildomus mokesčius.
- Nuo bankomato nė žingsnio – ši klaida tyko kiekvieno, kuris nori išsiimti grynųjų. Esate potencialus taikinys
- Kaip telefonas sužino, kur jūs esate – net be interneto ir GPS
- Jau aišku, kad Jonas Valančiūnas Europoje nežais, tačiau naujienos tuo nesibaigia
- „Ignitis” primena, kad pasikeitė elektros kainos. Ar gyventojams reikia imtis veiksmų?
- Kaip pašalinti visą informaciją apie save iš interneto?
„Kai kurie žmonės visada bandys pasiimti didesnį krepšį nei leidžiama. Mes jiems nuolat kartojame: jokių problemų su mokesčiais nebus, jei laikysitės taisyklių. Taisyklės paprastos – jei bagažas atitinka dydžio reikalavimus, jis telpa į lėktuvą. Jei neatitinka – mokėsite”, – kategoriškai pareiškė kompanijos vadovas.
Konfliktas su Europos Parlamentu
O’Leary aštriai kritikavo Europos Parlamento Transporto ir turizmo komiteto birželio 24 dieną priimtą pasiūlymą dėl dar liberalesnių bagažo taisyklių. Pagal šį pasiūlymą keleiviai galėtų nemokamai įsinešti bagažą, kurio matmenys 55 x 40 x 20 centimetrų ir svoris 7 kilogramai.
„Tai idiotiškas pasiūlymas. Europos Parlamentas mėgsta žaisti politiką. Vieną dieną jie pasakys, kad visi turėtų nemokamai skraidyti po Europą. Jie sugalvoja kvailas idėjas, bet nė viena iš jų realiai neveikia”, – nepasirinkdamas diplomatiškai švelnių žodžių kalbėjo O’Leary.
Saugumas – prioritetas
Kompanijos vadovas pabrėžė, kad bet kokie bagažo taisyklių pakeitimai turi atsižvelgti į realius saugos ir logistinius apribojimus.
„Saugumas svarbiausia. Todėl mes siekiame, kad 50 procentų keleivių galėtų pasiimti du krepšius, o kita pusė – tik vieną, nes tiek telpa į lėktuvą. Jei Europos Parlamentas sugalvos, kad visi gali pasiimti du, tris ar keturis krepšius – ne, negali, nes jie fiziškai netilps”, – realybės pojūčiu grindžiamą poziciją išdėstė O’Leary.
Įgyvendinimo terminai
Kompanijos atstovas patvirtino, kad visi reikalingi technologiniai ir procedūriniai pakeitimai turėtų būti užbaigti iki liepos pabaigos. Tikimasi, kad nauji bagažo matmenų standartai oficialiai įsigalios rugpjūčio 1 dieną.
„Lenkijoje ir visoje Europoje didiname leidžiamą bagažo kiekį. Šį procesą užbaigsime iki liepos pabaigos. Maždaug nuo rugpjūčio 1 dienos keleiviai galės nemokamai įsinešti šiek tiek didesnį rankinį bagažą”, – tikslų įgyvendinimo grafiką pateikė kompanijos vadovas.
Poveikis keliautojams
Šie pakeitimai paveiks milijonus Europos keleivių, ypač tuos, kurie dažnai keliauja trumpoms kelionėms ir nori išvengti papildomų mokesčių už registruojamą bagažą. Didesnis nemokamas rankinis bagažas suteiks daugiau lankstumo ruošiantis kelionei ir gali sumažinti bendrą kelionės kainą.
Tačiau svarbu prisiminti, kad net ir padidinus matmenis, Ryanair ir toliau liks griežta kompanija bagažo kontrolės atžvilgiu. Keleiviai turės atidžiai tikrinti savo bagažo matmenis ir svorį, kad išvengtų papildomų mokesčių oro uoste.
Šie pakeitimai rodo, kad net ir žemų kainų oro linijų kompanijos priverčiamos prisitaikyti prie kintančių keleivių poreikių ir reguliuojančių institucijų reikalavimų, tačiau tai darydamos stengiasi išlaikyti savo pagrindinį verslo modelį – žemų kainų siūlymą su griežta papildomų paslaugų mokesčių politika.