JAV akcijų rinkos sesiją pradėjo reikšmingai pakilę pagrindiniai indeksai, daugiausia dėl puslaidininkių sektoriaus bendrovių. Didelė „Nvidia“ ir AMD akcijų paklausa teigiamai paveikė pasaulines investicijų nuotaikas, ypač po pranešimų apie JAV eksporto reguliavimo Kinijai sušvelninimą.
„Nvidia“ akcijų kaina ikiprekyboje pakilo daugiau nei 4,1 proc. po to, kai bendrovė oficialiai patvirtino planus atnaujinti pažangių „H20“ lustų pardavimus Kinijai. Tai tapo įmanoma dėl JAV administracijos patikinimų, kad netrukus bus patvirtintos reikalingos eksporto licencijos. „XTB“ finansų rinkų analitikas Mateuszas Czyżkowskis pabrėžia, kad „šis žingsnis atveria galimybes sudaryti milijardų dolerių vertės sutarčių, o tai gerokai pagerina bendrovės pelno perspektyvas antroje metų pusėje“.
AMD taip pat mato augimą, reaguodama į teigiamus signalus iš Kinijos rinkos ir pranešimus apie panašų naujųjų MI350 lustų našumą, palyginti su konkurentais. Puslaidininkių sektoriuje kilęs entuziazmas greitai išplito į Europos rinkas , kur tokios įmonės kaip ASML Holding, ASM International ir Infineon taip pat užfiksavo didelį pelną.
Verta paminėti, kad Pietų Korėjos „Samsung“ taip pat pasinaudojo šia optimizmo banga ir susigrąžino strateginės GDDR7 atminties tiekėjos, skirtos „Nvidia“ dirbtinio intelekto procesoriams, kurie, kaip tikimasi, bus išleisti Kinijoje, poziciją. „Nasdaq“ ateities sandoriai rodo, kad ši augimo tendencija artimiausiu metu tęsis.
Pelno ataskaitų sezonas ir investuotojų reakcijos
Lygiagrečiai su euforija technologijų sektoriuje, investuotojai pradeda kreipti dėmesį į 2024 m. antrojo ketvirčio pelno skelbimo sezoną. Kaip įprasta, ataskaitų teikimo sezoną pradėjo didžiausi JAV bankai – „JPMorgan“, „Citigroup“ ir „Wells Fargo“ – kurie, nepaisant to, kad viršijo analitikų lūkesčius, rytinėje prekyboje užfiksavo nuosmukį.
Rinka į puikius bankų rezultatus žiūri atsargiai. Investuotojai prognozuoja, kad išlaikyti dabartinį pelningumą gali būti sunku, atsižvelgiant į numatomą palūkanų normų mažinimą 2026 m. Ši dvilypi reakcija rodo, kad net ir teigiami netikėtumai finansinėse ataskaitose ne visada reiškia tiesioginį kainų padidėjimą.
Jungtinėse Valstijose paskelbti infliacijos duomenys taip pat pagerino investuotojų nuotaikas. Pagrindinė infliacija, neįtraukiant nepastoviausių maisto produktų ir energijos kainų, išliko gana stabili, nepaisant ankstesnių nuogąstavimų dėl tarifų grėsmės. Šis infliacijos stabilizavimasis skatina tolesnį akcijų rinkų augimą , ypač technologijų sektoriuje.
Šaltinis: money.pl
- Nuo bankomato nė žingsnio – ši klaida tyko kiekvieno, kuris nori išsiimti grynųjų. Esate potencialus taikinys
- Kaip telefonas sužino, kur jūs esate – net be interneto ir GPS
- „Ignitis” primena, kad pasikeitė elektros kainos. Ar gyventojams reikia imtis veiksmų?
- Kaip pašalinti visą informaciją apie save iš interneto?
- Jau aišku, kad Jonas Valančiūnas Europoje nežais, tačiau naujienos tuo nesibaigia