Britų finansų technologijų bendrovė „Revolut” paskelbė planus iki 2029 metų įdarbinti daugiau nei 400 specialistų Vakarų Europoje. Vien Prancūzijoje, kur bendrovė siekia gauti banko licenciją, planuojama sukurti 200 naujų darbo vietų.
Fintech gigantas, aptarnaujantis daugiau nei 45 milijonus klientų visame pasaulyje, tęsia agresyvią plėtrą Europos rinkose. Bendrovės pranešime nurodoma, kad nauji darbuotojai bus verbuojami Prancūzijoje, Ispanijoje, Portugalijoje, Italijoje, Airijoje ir Vokietijoje.
„Prancūzija tampa mūsų pagrindiniu centru Vakarų Europoje. Planuojame, kad šioje šalyje iš viso dirbs daugiau nei 1500 darbuotojų”, – teigiama „Revolut” pranešime spaudai.
Ieškomi įvairių sričių specialistai
Bendrovė skelbia ieškosianti kibernetinio saugumo, rizikų valdymo, finansinių nusikaltimų prevencijos, pardavimų, produktų valdymo ir finansų srities specialistų.
„Revolut” sprendimas sustiprinti komandą Prancūzijoje siejamas su siekiu gauti vietinę banko licenciją. Gavusi licenciją, bendrovė iš Paryžiaus planuoja aptarnauti klientus keliose Vakarų Europos šalyse – pirmiausia Prancūzijoje, vėliau steigiant filialus Airijoje, Vokietijoje, Portugalijoje, Ispanijoje ir Italijoje.
Įspūdingi finansiniai rezultatai
„Revolut” plėtros planai grindžiami stipriais finansiniais rezultatais. BNS duomenimis, pernai „Revolut” grupė uždirbo 934 mln. eurų grynojo pelno – 2,4 karto daugiau nei 2023 metais. Grupės pajamos išaugo 72 proc. ir siekė 3,7 mlrd. eurų.
Bendrovė, 2015 metais įkurta Londone, tapo viena sparčiausiai augančių Europos fintech įmonių. Jos vertė šiuo metu siekia daugiau nei 33 mlrd. JAV dolerių.
Konkurencija dėl talentų intensyvėja
Finansų technologijų ekspertai pastebi, kad „Revolut” plėtros planai atspindi platesnę rinkos tendenciją – fintech bendrovės vis aktyviau konkuruoja su tradiciniais bankais dėl kvalifikuotų specialistų.
- Kiek pinigų galima priimti į banko sąskaitą iš artimųjų, draugų ir pažįstamų: kokios ribos nereikėtų peržengti
- ES priėmė sprendimą dėl vairuotojo pažymėjimų ir senjorų. Protingas sprendimas. Tai dalis didesnių pokyčių
- Skubus įspėjimas „Gmail“ naudotojams
- Dideli „Swedbank” pokyčiai nuo lapkričio 1 dienos. Palies kiekvieną banko klientą
- „Ryanair” griežtins rankinio bagažo kontrolę. Bauda sieks 75 eurus vienam keleiviui
„Matome, kad fintech sektorius toliau auga, o bendrovės kaip ‘Revolut’ formuoja naujas rinkos taisykles. Jos siūlo ne tik konkurencingus atlyginimus, bet ir dinamišką darbo aplinką, galimybes dirbti su pažangiausiomis technologijomis”, – komentavo nepriklausomas finansų analitikas Pjeras Dubua.
Reguliavimo iššūkiai
„Revolut” siekis gauti banko licencijas įvairiose šalyse atspindi ir augančius reguliavimo reikalavimus fintech sektoriuje. Europos Centrinis Bankas ir nacionalinės priežiūros institucijos vis griežčiau žiūri į sparčiai augančias finansų technologijų bendroves.
Banko licencijos gavimas Prancūzijoje leistų „Revolut” pasiūlyti platesnį paslaugų spektrą ir sustiprinti pozicijas konkuruojant su tradiciniais bankais.
Bendrovė jau turi banko licencijas keliose Europos šalyse ir toliau plečia savo veiklą, siekdama tapti vienu pagrindinių žaidėjų Europos finansų rinkoje.
Šaltiniai: The Sun, Revolut pranešimas žiniasklaidai