Dirbtinis intelektas (DI) paskubomis užvaldo mūsų kasdienybę – visai neseniai paskelbėme naujieną, kad didžiausios pasaulio įmonės masiškai atleidžia darbuotojus. Pavyzdžiui, „Microsoft“ 15 000 žmonių neteko darbo, nes jų pareigas perima DI arba „Amazon”, kurioje taip pat darbuotojai pakeičiami robotais. Bauginanti ateities vizija, apie kurią kalba daugelis.
Vienos IT įmonės vadovas Tomasas platformoje „Threads” rašo:
„Žinote, kas bus vieni iš turtingiausių žmonių po 10 metų? Elektrikai, santechnikai, staliai ir panašių profesijų atstovai. Kol visi vaikosi biurų darbų, rinkodaros titulų ir „nuotolinio gyvenimo“, realūs įgūdžiai tampa retenybe.
Ir kai kažkas sugenda – nereikia pristatymo, reikia žmogaus, kuris moka tai sutaisyti. Pasiūla krenta, paklausa auga. Ir tie, kurie moka dirbti rankomis ir galva, netrukus uždirbs daugiau nei daugelis, kurie tik rašo el. laiškus.“
Komentaruose žmonės rašo, kad:
„Jau dabar amatininkai uždirba 2–3 kartus daugiau nei kontorų darbuotojai. Kontorų darbuotojus daug paprasčiau pakeisti nei amatininkus. ChatGPT vamzdžių neties ir stogo nedengs.“
Vienas žmogus dalijasi patirtimi:
„Jie jau seniai turtingesni už biurų darbuotojus. Vakar už lango remontą sumokėjau 135 eurus, meistrui tai užtruko valandą.“
Ką žmonės dabar skaito?
- Nemaloni žinia daugeliui „Swedbank“ klientų: „Pajamos sparčiai mažėja“
- Svarbi informacija gyventojams apie atsiskaitymo pokyčius – nuo 2026 m. keisis euro banknotai
- Nuo rugpjūčio 1 dienos pokyčiai kurie palies kiekvieną keliautoją. Jei dar nežinote, pats metas sužinoti
- Kaip telefonas sužino, kur jūs esate – net be interneto ir GPS
- Kas važinėja automobiliais su vidaus degimo varikliais – ruoškitės! Prognozuojama džiugi žinia
Tačiau ne visi sutinka:
„Na, kaip pažiūrėsi. Kadaise, 90-aisiais, buvo tokia profesija – televizorių meistrai. Jie žinojo, kuri lempa perdegė, ką „meškiukas turi pilve“. Bet laikai ir technologijos keičiasi, tokių įgūdžių, deja, nebereikia. Na gerai, tie žmonės jau pensijoje, bet esmė ta, kad viskas juda į priekį ir keičiasi. Nieko negalima numatyti 100 %. Ir ne, nesakau, kad rankų darbas išnyks ar taps mažiau svarbus. Priešingai – žmogus išlieka svarbus, ir nereikia nuvertinti nei vieno, nei kito. Svarbiausia – kad žmogus sąžiningai gebėtų užsidirbti.“
Savo ruožtu Ansis rašo:
„Šie žmonės jau dabar yra turtingi, bet negalima sakyti, kad biuro darbai visiškai išnyks. Žiūrint į tai, kaip vystosi robotikos technologijos, gali būti, kad technologijų pažanga leis žmonėms nebeužsiimti pavojingais ir sveikatai žalingais darbais – o statybos, mano manymu, yra sąrašo viršuje. Jau dabar matyti augimas modulinių technologijų srityje – pastatų modulius pagamina gamykloje, o tada tik pristato į vietą ir sumontuoja. Kol kas tuos modulius gamina žmonės su robotų pagalba, bet galbūt ateityje tai visiškai perims robotai.“