Italijos konkurencijos institucija AGCM pradėjo tyrimą prieš populiarią finansinių paslaugų platformą „Revolut“. Įtarimai — galimai nesąžininga komercinė praktika, susijusi su investavimo paslaugomis.
AGCM tvirtina, kad „Revolut“ galėjo klaidinti klientus, reklamuodama „nulinių komisinių“ vertybinių popierių investicijas, tačiau neatskleidė esminės informacijos — kad kai kurie šie produktai iš tikrųjų yra vadinamosios „dalinės akcijos“, kurios iš esmės skiriasi nuo įprastų akcijų. Tai reiškia, jog klientai galėjo būti suklaidinti manydami, kad investuoja į pilnas bendrovių akcijas, kai iš tiesų pirko tik jų dalį.
Dar daugiau abejonių sukėlė „Revolut“ elgsena su investicijomis į kriptovaliutas. Pasak Italijos institucijos, vartotojai nebuvo informuoti, jog negalės keisti tam tikrų rizikos valdymo nustatymų, o tai galėjo turėti įtakos jų investicijų saugumui.
Tyrime minimas ir agresyvus „Revolut“ elgesys – bendrovė esą be aiškių paaiškinimų stabdydavo arba visiškai blokuodavo vartotojų sąskaitas, taip ilgą laiką apribodama jų prieigą prie pinigų ir kitų finansinių paslaugų.
- Bankas užblokavo pinigus dėl mokėjimo paskirties. Viskas dėl užrašo „Atsiskaitymas-Kuba”
- Dvi sekundės ir liksite be savo banko kortelės: kaip vagys apgauna žmones prie bankomatų
- VMI atskleidė, kodėl stebi jūsų grynųjų pinigų įnašus bankomatuose – ne visi bus patenkinti
- Kam dirbti, jei gali nedirbti? 5 metus po 1400 eurų – daryti nieko nereikia. Deja, netrukus viskas pasikeis
- Tele2 antrą dieną iš eilės vėl stringa: klientai pyksta dėl nuolatinių ryšio problemų
„Revolut“ savo ruožtu patvirtino bendradarbiausianti su Italijos institucijomis, tačiau nuo išsamesnių komentarų šiuo metu susilaiko dėl vykstančio tyrimo.
Pagal Italijos įstatymus, už vartotojų teisių pažeidimus įmonėms gali būti skirta bauda nuo 5 tūkst. iki 10 mln. eurų.
Ši byla — rimtas signalas tiek finansų technologijų milžinėms, tiek vartotojams, kad skaidrumas ir aiškumas teikiant investavimo paslaugas nėra tik formalumas, o būtinybė. ESG stebėsenos sprendimai vis dažniau tampa būtini įrankiai tiek reguliuotojams, tiek atsakingoms įmonėms.