Kaune didėja mokestis už neprižiūrimą nekilnojamąjį turtą

Pranešimas
PaskelbėPranešimas
Technikai.lt redakcijos paskyra spaudos pranešimams ir oficialiai informacijai publikuoti.
3 min. skaitymo

Nuo šiol į Apleisto ar neprižiūrimo nekilnojamojo turto sąrašą patenkančių objektų savininkai turės dar labiau paploninti savo pinigines. Šių metų sausio 1-ąją įsigaliojus NT mokesčio įstatymo pakeitimams, tarifas padidintas iki 5 procentų. Tokiu žingsniu siekiama skatinti apleistų ir nenaudojamų pastatų šeimininkus deramai pasirūpinti savo turtu.

Į 2025-ųjų metų „juodąjį“ sąrašą buvo įtraukti 195 nekilnojamojo turto (NT) objektai. Didžioji dalis neprižiūrėto nekilnojamojo turto fiksuojama miesto centre, Aleksote, Šilainiuose ir Šančiuose. Tarp dažniausių sąrašo „svečių“ – objektai Šv. Gertrūdos, Partizanų, Ašigalio gatvėse, taip pat Europos, A. Juozapavičiaus bei Vytauto prospektuose.

„Iki šiol apleisto ar neprižiūrimo turto savininkams buvo taikomas trijų procentų tarifas. Nuo metų pradžios, įsigaliojus pakeitimams, mokestis didėja iki penkių procentų.

Kiekvienais metais neprižiūrimo ir apleisto nekilnojamojo turto sąrašai metų pabaigoje teikiami miesto tarybai, todėl jų savininkai dar turi laiko prisiimti atsakomybę ir sutvarkyti jiems priklausančius objektus“, – sako Kauno savivaldybės Licencijų, leidimų ir paslaugų skyriaus vedėja Sonata Šėlienė, pridėjusi, kad nekilnojamojo turto mokestį renka Valstybinė mokesčių inspekcija.

Kaunas, siekdamas mažinti neprižiūrimų pastatų skaičių, kasmet prisideda prie byrančių fasadų atnaujinimo.

Tai padaryti dabar kaip niekada paprasta, ypač gyvenantiems kultūros paveldo teritorijose ir vietovėse, kur ištisus metus galima pretenduoti į miesto finansavimą per Paveldotvarkos programą. Iniciatyvą rodančių pastatų savininkai tvarkytis savo turtą gali ir per Įvaizdžiui svarbių pastatų tvarkymo programą. Plačiau su siūlomomis galimybėmis galima susipažinti paveldotvarka.kaunas.lt ir ivaizdis.kaunas.lt.

„Miestas turi sukūręs pakankamai įrankių, kurių pagalba galima tvarkyti pastatus. Vien nuo Paveldotvarkos programos starto atnaujinta beveik 250 objektų už kone 6 milijonus eurų. Pernai programa tapo patrauklesnė – gyventojų paraiškos buvo priimamos ištisus metus. Nuoširdi padėka tiems, kurie rodo valią, tvarkosi ir gražina Kauną“, – dėkoja Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Įsigaliojus NT mokesčio įstatymo pakeitimams, šiemet į sąrašą gali būti įtraukti ir objektai, kuriems nuo statybą leidžiančio dokumento išdavimo dienos yra praėję daugiau kaip 10 metų ir per paskutinius penkerius metus duomenys nebuvo patikslinti NT registro informacinėje sistemoje, taip pat faktiškai naudojami objektai, kurių statyba neužbaigta Lietuvos Respublikos statybos įstatymo nustatyta tvarka.

Antradienį šiems pokyčiams pritarė posėdžiavusi miesto taryba.

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Įvertinkite šį straipsnį:

😡  
😕  
😐  
🙂  
😍  

Kraunami duomenys...

Pasidalinkite šiuo straipsniu
PaskelbėPranešimas
Technikai.lt redakcijos paskyra spaudos pranešimams ir oficialiai informacijai publikuoti.
Komentarų: 0

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Primename: kviečiame diskutuoti pagarbiai ir laikytis bendravimo etiketo. Nepagarbūs, įžeidžiantys ar neapykantą skatinantys komentarai bus šalinami. Ačiū už supratingumą!

Komentuodami sutinkate, kad jūsų pateikti duomenys gali būti tvarkomi pagal mūsų privatumo taisykles.