Nuo gruodžio 1 d. prasidės precedento neturintis „Volkswagen“ darbuotojų streikas, tačiau susitarti dar įmanoma

2 min. skaitymo

Kaip pranešė „Reuters“, lapkričio 21 d., ketvirtadienį, „Volkswagen“ vadovybė ir darbuotojų atstovai surengė trečiąjį derybų dėl darbo užmokesčio raundą. Likus vos dešimčiai dienų, profsąjungos žada pradėti streikus gamyklose visoje Vokietijoje. Profsąjunga paragino vadovybę žengti „didelį žingsnį“, nors šalių pozicijos vis dar labai nesutampa.

Vokietijoje „Volkswagen“ turi apie 300 000 darbuotojų, o derybos susijusios su 120 000 žmonių, dirbančių šešiose gamyklose, darbo užmokesčio klausimais. Jų darbo užmokestį reglamentuoja atskiros kolektyvinės sutartys – ne tokios pat kaip kitų darbuotojų.

„Volkswagen“ prašė 10 proc. sumažinti atlyginimus, motyvuodama būtinybe mažinti išlaidas ir didinti pelną, kad būtų galima įveikti Kinijos konkurenciją ir mažėjančią automobilių paklausą Europoje. Bendrovė taip pat pagrasino pirmą kartą per savo 87 metų istoriją uždaryti gamyklas Vokietijoje.

Profsąjunga anksčiau siūlė dvejus metus atsisakyti premijų ir įsteigti fondą, iš kurio būtų finansuojamas laikinas darbo valandų sutrumpinimas mažiau produktyviose verslo srityse. Profsąjunga teigė, kad šios priemonės padėtų išvengti darbuotojų atleidimo ir sutaupyti 1,5 mlrd. eurų. Fondas būtų finansuojamas 5,5 proc. padidinus atlyginimus darbuotojams, kurie į fondą pervestų pinigus, solidarizuodamiesi su kolegomis, kuriems gresia prarasti darbą dėl perteklinių pajėgumų.

Tačiau šiame pasiūlyme daroma prielaida, kad „Volkswagen“ neuždarys gamyklos. Jei vadovybė atmes jų pasiūlymą, profsąjunga reikalaus 7 proc. padidinti darbo užmokestį neuždarant gamyklos.

Jei jų reikalavimai nebus patenkinti, nuo gruodžio 1 d. darbuotojai visoje Vokietijoje pradės streiką. Tai bus pirmas didelio masto streikas „Volkswagen Group“ įmonėje nuo 2018 m., kai dėl darbo užmokesčio klausimų į gatves išėjo daugiau kaip 50 000 darbuotojų.

Įvertinkite šį straipsnį:

😡  
😕  
😐  
🙂  
😍  

Kraunami duomenys...

Pasidalinkite šiuo straipsniu
Sekite:
Esu Dovydas, iš Kauno. Automobiliais ir technika pradėjau domėtis prieš bemaž 21 metus. Pirmąjį automobilį įsigijau, kai man buvo 19 metų, būtent nuo tada mano gyvenimas pasisuko visiškai į kitą pusę. Baigęs automechaniko specialybe panirau į darbus, tad ir tada ir dabar galiu pasakyti tik vieną - automobilių remontas buvo ir yra mano pašaukimas šiame gyvenime. Nuolat domiuosi technika, automobilių sportu ir kitais panašiais dalykais. Norėdamas pasidalinti patirtimi bei sukauptomis žiniomis, nusprendžiau prisijungti prie Mindaugo (šios svetainės įkūrėjo). Tikiuosi jums bus naudinga ir patiks.
Komentarų: 0

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Primename: kviečiame diskutuoti pagarbiai ir laikytis bendravimo etiketo. Nepagarbūs, įžeidžiantys ar neapykantą skatinantys komentarai bus šalinami. Ačiū už supratingumą!

Komentuodami sutinkate, kad jūsų pateikti duomenys gali būti tvarkomi pagal mūsų privatumo taisykles.