Naujas tyrimas atskleidė, kad populiariausios Europos pigių skrydžių bendrovės 2025 metais taiko rekordinius paslėptus mokesčius, kurie gali siekti net 260 eurų vienam keleiviui. Tradingpedia ekspertai įspėja, kad pigių bilietų era baigiasi, o papildomi mokesčiai tampa pagrindiniu aviakompanijų pajamų šaltiniu.
Pigių skrydžių verslo modelis remiasi paprasta formule – parodyti kuo žemesnę pradinę kainą, o paskui pridėti mokesčius už paslaugas, kurios anksčiau buvo standartinės. Užsakymo procesas specialiai supainiotas taip, kad keleivis iki paskutinės minutės nežinotų galutinės sumos. Nors aviakompanijos formaliai rodo visus galimus mokesčius, realybėje daugelis keleivių susimoka gerokai daugiau nei tikėjosi pradėdami pirkimą.
Bagažo mokesčiai – didžiausia pasala
Šiandien daugelis aviakompanijų leidžia nemokamai vežtis tik mažytę rankinę, kuri telpa po priekine sėdyne. Pavyzdžiui, Ryanair nemokamai leidžia tik 40x20x25 cm dydžio krepšelį, o už bet kokį papildomą bagažą teks mokėti nuo 7 eurų. Vueling už registruotą bagažą ima net 77 eurus – brangiausiai tarp visų Europos pigių skrydžių bendrovių. Problema ta, kad šie mokesčiai nuolat keičiasi priklausomai nuo to, kada perkate – artėjant skrydžiui kainos gali išaugti dvigubai ar trigubai.
Vietos pasirinkimas – lyg loterija
Norite sėdėti šalia savo šeimos narių ar draugų? Pasiruoškite mokėti papildomai. Norwegian už vietos pasirinkimą ima rekordinius 36 eurus, o kitos bendrovės nedaug atsilieka. Išimtis daroma tik mažiems vaikams – juos aviakompanijos privalo sodinti šalia bent vieno suaugusiojo iš grupės. Tačiau jei keliaujate pora ar su draugais, galite atsidurti skirtinguose lėktuvo galuose, nebent sumokėsite papildomai.
Administraciniai mokesčiai – už ką mokame
Wizz Air vis dar taiko 8-13 eurų administracinį mokestį už bet kokį bilietų užsakymą, nesvarbu ar perkate internetu, ar telefonu. Ryanair eina kitu keliu – jei bandysite pirkti bilietą oro uoste, teks sumokėti baudžiančius 60 eurų. EasyJet ima 23 eurus nuo kiekvieno asmens už grupinius užsakymus. Tai reiškia, kad didelei šeimai ar draugų kompanijai vien administraciniai mokesčiai gali kainuoti šimtus eurų.
Paslėpti mokesčiai, apie kuriuos nesužinosite iš anksto
Keliaujate su kūdikiu iki 2 metų? Nors jam nereikia atskiro bilieto, vis tiek mokėsite – Wizz Air ima 33 eurus, Ryanair ir easyJet po 29 eurus. Mokate kortele? Ryanair pridės papildomą komisiją. Pavėlavote į skrydį? Gelbėjimo mokestis sieks nuo 113 iki 130 eurų, priklausomai nuo aviakompanijos. Kai kurios bendrovės netgi ima mokestį už galimybę atsispausdinti taloną oro uoste, nors daugelis keleivių to nežino iki paskutinės minutės.
Rekordininkai pagal paslėptus mokesčius
Tradingpedia tyrimas parodė, kad Wizz Air keleiviai, pasinaudoję visomis papildomomis paslaugomis, gali sumokėti papildomus 261 eurą virš bazinės bilieto kainos. Ryanair atsilieka nedaug – 258 eurai galimų papildomų mokesčių. Ispanų Vueling užima trečią vietą su 248 eurais. Paradoksalu, bet tradicinės aviakompanijos, kurios iš karto nurodo aukštesnę kainą su visomis bazinėmis paslaugomis, dažnai tampa pigesniu pasirinkimu.
Ką daryti norint išvengti spąstų
Ekspertai pataria prieš perkant bilietą susirašyti visas reikalingas paslaugas ir paskaičiuoti galutinę kainą. Palyginkite ne tik bazines kainas, bet ir galutines sumas su visais mokesčiais. Kartais geriau sumokėti 50 eurų daugiau už tradicinės aviakompanijos bilietą ir gauti normalų bagažą, vietos pasirinkimą ir maistą, nei bandyti sutaupyti su pigiomis bendrovėmis. Svarbiausia – skaityti smulkųjį šriftą ir neskubėti spausti „pirkti”, kol nesupratote visų mokesčių.
- SEB klientas pasipiktinęs: 82 tūkstančiai eurų sąskaitoje, bet bankas sako „ne” grynųjų išmokėjimui
- SEB bankas įspėja apie tris naujus apgaulės būdus. Sukčiai pakeitė taktiką
- Dar viena netikėta žinia iš „Swedbank“ nutraukiama itin populiari paslauga. Klientai jaučiasi apgauti
- Norite ar ne, tačiau tai įvyks. Google įjungs dirbtinį intelektą visiems Android naudotojams
- Rimtas įspėjimas iš „Swedbank”: sukčiai niekur nedingo, vis dažniau skambina ir apsimetinėja banko darbuotojais
Šaltinis: unian.net